Weekendwedstrijd: win je iconisch Martha-bierpakket van brouwerij The Brew Society
De Kortrijkse brouwerij The Brew Society geeft haar bekende Martha-gamma een grondige update. Na 10 jaar was de tijd rijp om het gamma actueler dan ooit te maken, inspelend op de nieuwe smaak beleving. Dit met twee nieuwe varianten – waaronder een alcoholvrije – en een duidelijke naamsverandering voor drie klassiekers, zet de brouwerij nadrukkelijk in op een groeiende consumententrend: bewust genieten zonder in te boeten op beleving.
Meet MARTHA Again & Same Martha. New Name. More Choice
Vanaf nu verwelkomt The Brew Society twee nieuwe smaken binnen hun Martha familie:
• Martha Blond 4% – een toegankelijk, lichtblond bier met hergisting op fles. Volmondig en toch verrassend doordrinkbaar, met een droge afdronk. Ideaal voor wie wil genieten met net dat tikkeltje minder alcohol, zonder in te boeten op smaak en karakter.
• Martha Alcoholfree 0.4% – fris, helder en perfect in balans. Met levendige aroma’s van citroenzeste en citrusschil en een zachte, verfrissende smaak is dit het ideale alternatief voor wie bewust kiest voor alcoholvrij, maar wél voor beleving gaat.
Tegelijk worden drie bestaande bieren herdoopt:
• Martha Sexy Blond wordt Martha Tripel
• Martha Guilty Rouge wordt Martha Rouge
• Martha Brown Eyes wordt Martha Brown



De smaak blijft dezelfde. Alleen de namen worden duidelijker en sterker.
Volgens CEO Björn Desmadryl is de herlancering een natuurlijke stap in hoe mensen vandaag willen leven en genieten.
“We zien dat consumenten vandaag veel bewuster omgaan met alcohol en gezondheid. Maar tegelijk blijft de behoefte aan samen genieten even sterk aanwezig. Met Martha willen we aanwezig blijven in die momenten – of dat nu met 8%, 4% of alcoholvrij is. Het gaat niet om het percentage, het gaat om het gevoel.”


Met de 4%-variant en de alcoholvrije referentie speelt The Brew Society in op een markt die de voorbije jaren sterk groeit. Toch benadrukt de brouwerij dat het verhaal verder gaat dan productuitbreiding alleen. “Wij verkopen geen bier, wij verkopen emotie,” zegt Desmadryl. “Een terrasmoment. Een goed gesprek. Een avond die langer duurt dan gepland. In tijden waarin individualisering toeneemt, willen wij het sociale gegeven opnieuw centraal zetten.”
Because no matter how you feel, there is always a Martha for everyone of us!
De nieuwe namen binnen het Martha-gamma moeten bovendien zorgen voor meer duidelijkheid en internationale herkenbaarheid. “Sterke, eenvoudige benamingen maken het transparant. Maar de ziel van Martha blijft exact dezelfde.”
The Brew Society, gevestigd in Heule (Kortrijk), bouwt de voorbije jaren gestaag aan een portfolio van uitgesproken merken. Naast Martha produceert en verdeelt de brouwerij ook de Zeven Zonden-bieren, de karaktervolle creaties van SOSAB en het frisdrankconcept Will’s Cola. “Of het nu bier of cola is: het gaat altijd om karakter en beleving. We willen bieren creëren die mensen samenbrengen,” besluit Desmadryl.


Het vernieuwde Martha-gamma is vanaf nu verkrijgbaar bij de betere bierhandelaar en in geselecteerde supermarkten.
Win je pakket van 6 grote flessen 75cl Martha Tripel t.w.v. € 40

Wat moet je daar zoal voor doen?
-Volg ons alvast op sociale media (facebook en instagram). Dat is de enige vereiste en ook altijd handig om als eerste de leukste nieuwtjes te lezen en te zien wanneer de volgende lezerswedstrijden er aan komen.
-In het filmpje van Martha ontdek je wat de moeder in het West-Vlaams dialect altijd zei. Wat is dat citaat of die levenswijsheid?
-Wat zijn de twee nieuwe varianten van Martha-bier?
-In welke West-Vlaamse gemeente is The Brew Society gevestigd?
-Bedenk zelf eens een leuke slogan voor Martha. De meest originele worden alvast beloond.
Mail ons je vijf antwoorden met als titel ‘Martha, my favorite’ voor dinsdagavond 7 april 2026 om 19 uur naar info@hetnieuwsvanwestvlaanderen.be . Opgelet, één deelname per gezin anders ziet onze zoekrobot zich genoodzaakt om je als deelnemer definitief en onvoorwaardelijk uit te sluiten. Vermeld graag ook je mailadres en woonplaats, anders is de deelname ongeldig.