Vergroen je speelplaats en De Kade Spermalie in Brugge voegde de daad bij het woord
In 2020 lanceerde Stad Brugge de projectsubsidie ‘Vergroen je speelplaats’. Dankzij dit initiatief konden al heel wat scholen hun grijze speelplaats omvormen tot een groene en avontuurlijke omgeving. Het project wordt nu verlengd, wat betekent dat Brugse scholen opnieuw de kans krijgen om financiële steun te krijgen en professionele begeleiding te ontvangen.
Een voorbeeld van een succesvolle transformatie is de speelplaats van De Kade Spermalie, een school die in een vorige oproep werd geselecteerd. Dankzij een subsidie van 15.000 euro en de inhoudelijke begeleiding van Regionaal Landschap Houtland & Polders kon de school haar speelplaats volledig herinrichten. Schepen van jeugd Olivier Strubbe: “Die ondersteuning was cruciaal. De school kreeg hulp bij het uittekenen van een ambitieus plan en kon, mede dankzij bijkomende bovenlokale subsidies, het ontwerp bijna volledig uitvoeren. Dit is een prachtig voorbeeld van hoe we samen werk maken van een groenere en kindvriendelijke stad.” Directeur Kris Passchyn van De Kade Spermalie: “Elke groene speelplaats op campus Spermalie is zowel een speel- als leerplek, waar kinderen en jongeren de natuur ontdekken en groeien. Dank aan Stad Brugge en de Vlaamse overheid.”
Nieuwe oproep voor Brugse scholen
Stad Brugge wil nog meer scholen ondersteunen om hun speelplaats te vergroenen. Van dinsdag 15 april tot en met donderdag 15 mei kunnen Brugse scholen opnieuw een aanvraag indienen voor de projectsubsidie. De geselecteerde scholen ontvangen niet alleen financiële steun, maar kunnen ook rekenen op de expertise van Regionaal Landschap Houtland & Polders. Deze organisatie begeleidt scholen doorheen het volledige traject: van de eerste ideeën tot een concreet ontwerp en de uitvoering. Het doel is om scholen te inspireren en te ondersteunen om hun speelplaats om te vormen tot een groene en speelse oase.
Investeren in groene speelplaatsen
Kinderen brengen heel wat tijd door op de speelplaats. Niet elke school kan een avontuurlijke en groene speelruimte aanbieden, en daar wil Stad Brugge verandering in brengen. Schepen van jeugd Olivier Strubbe: “Investeren in groene speelplaatsen is een logische keuze. Kinderen brengen al snel minstens 2.300 uur door op een schooldomein. Met dit project willen we niet alleen beton vervangen door groen, maar ook bijdragen aan een duurzame en kindvriendelijke stad.”
Een aanvraag indienen
Scholen die hun speelplaats willen vergroenen, kunnen tussen dinsdag 15 april en donderdag 15 mei een aanvraag indienen. Meer informatie over de projectsubsidie en de aanvraagprocedure is te vinden op https://www.brugge.be/onderwijs-kinderopvang/educatief-aanbod-voor-scholen/subsidie-vergroen-je-schoolspeelplaats