Tiener Techniekacademie van Diksmuide zette gisteren studenten in de bloemetjes
Gisteren werden de diploma’s voor de Tiener Techniekacademie uit Diksmuide overhandigd aan 20 knappe koppen. De leerlingen uit het vijfde en zesde leerjaar konden gedurende zes workshops kennismaken met de wereld van techniek en wetenschap. De leerlingen konden dit voorjaar al experimenterend kennismaken met techniek en wetenschap. Gedurende zes weken doken ze in de wondere wereld van STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Om hun geslaagde parcours in de kijker te zetten, werden de leerlingen beloond met een diploma.
Een duik in de wetenschapswereld
Van een eigen tafellamp tot een robotdoolhof en een interactieve knikkerbaan. De leerlingen kennen er alles van. Onder begeleiding van twee coaches, Dries Watthy en Arne Boey, proefden ze van de verschillende disciplines binnen het STEM-principe. Zo leerden ze programmeren met LEGO Spike Prime, de eerste stappen met GraviTrax en de kneepjes van het vak rond elektriciteit, hout & metaal.
Techniekacademie
De Techniekacademie is een initiatief van Hogeschool VIVES, met de steun van het Vlaams Agentschap Innoveren & Ondernemen en tal van bedrijven/sectoren en lokale besturen. De Techniekacademie was al aan zijn negende editie toe in Diksmuide.

Op de foto herken je de pas afgestudeerden van de Tiener Techniekacademie samen met de coaches Dries Watthy en Arne Boey. Daarnaast herken je v.l.n.r. Schepen Katleen Winne, Gemeenteraadslid Stefaan David, Schepen Marc De Keyrel en burgemeester Koen Coupillie en enkele medewerkers van de jeugddienst & bibliotheek.