’t Is in de Valieze: einde november lachen geblazen met vzw Toneelgroep De Vlaschaard
Zin in een avondje ongeremd lachen? Dan mag je ‘’t Is in de Valieze’ van vzw Toneelgroep De Vlaschaard uit Ingooigem zeker niet missen. Met deze sprankelende komedie, gebaseerd op het originele toneelstuk Oscar van de Franse auteur Claude Magnier en bekend van de hilarische film met de legendarische Louis de Funès, belooft de toneelgroep het publiek een flinke dosis humor en amusement. Een valies, of twee, of drie ????, een hoop misverstanden, intriges, chantages, leugens, liefdesaffaires, bij een steenrijke maar tegelijk gierige zeepfabrikant Barnier…. voldoende voor een complete avond chaos. Wat begint als een gewone dag verandert al snel in een aaneenschakeling van onverwachte gebeurtenissen. Geheimen komen aan het licht, misverstanden stapelen zich op en de personages proberen wanhopig de controle te behouden. Maar hoe harder ze hun best doen om alles recht te trekken, hoe groter de chaos. Het publiek mag zich dus verwachten aan hilarische situaties, verrassende wendingen in een typisch Franse komedie waarin de lach nooit ver weg is.
Een klassieker met een eigen Vlaamse toets.
Met Oscar schreef Claude Magnier een tijdloze komedie die wereldwijd succes oogstte. Zowel de toneelvoorstelling als de film, beiden met Louis de Funès in de hoofdrol maakte het verhaal legendarisch dankzij zijn onweerstaanbare timing, espressieve spel en dolkomische situaties. De theaterversie werd in meerdere landen en talen herwerkt en verfilmd. De Vlaschaard maakt er een eigen Vlaamse bewerking van met uiteraard tegelijk groot respect voor het originele werk.
Zes avonden genieten in De Linde.
Vzw Toneelgroep De Vlaschaard nodigt iedereen van harte uit op 20,21,22, 25,27 en 28 november 2026 af te zakken naar De Linde in Ingooigem.
Treden voor je op : Sylvie MOL, Ilse CATRY, Katrijn DUCHI, Liesbeth ROOBROUCK, Annemie BAERT, Johan VAERNEWYCK, Koen AVET, Annick FURNIERE, Patrick VANDEPUTTE, Koen HUYGEBAERT en Carlo DEFOOR.
Regie : Donald Litière – regie-assistentie : Nic Callens – rollezing Roos Dierick
En uiteraard ruim 35 medewerkers voor en achter de schermen. Eén ding is zeker, als de valies opengaat is het hek helemaal van de dam.
Praktische informatie:
* voorstelling : ’t Is in de Valieze
*gezelschap : vzw Toneelgroep De Vlaschaard – Ingooigem
*genre : onverkwikkelijke hilarische komedie
*data : 20/21/25/27/28 november 20 uur – 22 november 18 uur
*locatie : De Linde Ingooigem ( St.-Antoniusstraat 14 )
*reservaties en tickets : www.vlaschaard-ingooigem.be