Politiecontrole bracht aan het licht dat leerlingen De Pannebeke in Brugge (nog) veilig(er) fietsen
Wanneer de winterperiode aanbreekt en leerlingen zich vaker in het donker met de fiets verplaatsen, houdt de Brugse politie fietscontroles. Op maandag 26 oktober fietsten de leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar van De Pannebeke naar de parking van het politiegebouw waar ze hun fiets lieten controleren. De meesten kregen een goed rapport, enkelen moesten toch een tandje bijsteken. Een rij fietsers, voorzien van gele hesjes met het opschrift ‘De Pannebeke’ begaf zich deze morgen naar de politie van Brugge. Die controleerde hun fietsen met de bedoeling om de leerlingen bewuster te maken van het belang van goede zichtbaarheid en een fiets die helemaal in orde is.
Preventief, maar niet vrijblijvend
De fietsen van de leerlingen werden aan een grondige controle onderworpen. Meestal leverde dat een goed rapport op, maar hier en daar bleken toch reflectoren te ontbreken. Ook werkte niet alle fietsverlichting feilloos: een licht werkte niet door een falende dynamo, bij een andere was het batterijtje plat.
Kris Van Ryckeghem van BS De Pannebeke is onder andere fietsbegeleider. Hij zegt: ‘Wij zijn blij met dit initiatief, want als iemand van de politie uitlegt waarom zichtbaarheid of goed werkende remmen zo belangrijk zijn, dan maakt dat toch indruk. Bovendien weten de leerlingen dat deze controle preventief was en dat ze dus hun fiets in orde kunnen en moeten stellen. Want wie in het verkeer echt tegen de lamp loopt, krijgt wel degelijk een boete of moet verkeersklas volgen.’
Verkeerseducatie, een breder verhaal
Een veilige fiets is belangrijk, maar ook het kennen van de verkeersregels en het begrijpen van de verkeersstromen is dat. Basisschool De Pannebeke blijft dan ook inzetten op verkeerseducatie. Zo werd de school onlangs nog door de Vlaamse Stichting Verkeerskunde (VSV) bekroond met een Verkeer op School-medaille omwille van de actieve inzet voor verkeers- en mobiliteitseducatie.