Ook in Beernem werd gisteren de Koestervlag van het Berrefonds gehesen
Beernem neemt deel aan de Koesterweek van het Berrefonds, dat families ondersteunt na het overlijden van een kind. Daarom hijst het college de Koestervlag. We roepen ook opnieuw op om tijdens de Koesterweek zoveel mogelijk harten te laten verschijnen in het straatbeeld. “Beernem is een sociale gemeente”, vertelt Vicky Reynaert, schepen van gezinsbeleid. “Door de koestervlag uit te hangen, willen wij als gemeente ons hart tonen voor alle ouders die zo’n verschrikkelijk verlies hebben moeten lijden. We roepen ook alle inwoners op om hun steun te laten blijken, door een hartje te doen verschijnen langs de straat.”
De Koesterweek start elk jaar op de vrijdag voor Internationale Wereldlichtjesdag. Die valt dit jaar op zondag 8 december. Om 19.00 uur branden mensen dan overal ter wereld een kaarsje ter nagedachtenis aan overleden kinderen. “In Beernem kunnen ouders hun sterrenkindje herdenken op een van onze drie sterrenweides,” vult Vicky Verstringe, schepen van begraafplaatsen aan. “De ouders kunnen ook een herdenkingssteen met de naam van hun kindje op de weide laten plaatsen.” Op een sterrenweide kunnen sterrenkindjes begraven of uitgestrooid worden. Er is een sterretjesweide op de begraafplaatsen Hogenakker, HMMG en Sint-Joris nieuw. Een plaats op een sterretjesweide is gratis.
Foto van het college dat de Koestervlag hijst aan het gemeentehuis. De Koestervlag zal de hele week uithangen aan het gemeentehuis.