Minister Hilde Crevits bracht bezoek aan Damme met veel aandacht voor kazernesite in Sijsele
Minister van Binnenland Hilde Crevits bracht afgelopen donderdag een bezoek aan de stad Damme. Daar kreeg ze inkijk in de projecten die het stadsbestuur wil realiseren de komende jaren, zoals de reconversie van de kazernesite in Sijsele. Maar het stadsbestuur bracht ook enkele bezorgdheden onder de aandacht.
Damme heeft een ambitieuze agenda in de huidige legislatuur. Die werd uit de doeken gedaan tijdens een bezoek van Hilde Crevits aan de stad. De minister van Binnenland kon niet alleen kennis maken met het lokaal bestuur en haar mandatarissen, maar kreeg ook een uitvoerige uiteenzetting van de beleidsplannen in de huidige legislatuur. Zo werd er onder meer gesproken over de heraanleg van de dorpskern in Moerkerke, rioleringsprojecten in onder meer Sijsele en Damme, de reconversie van de hospitaalsite en de ambities voor de sportinfrastructuur. Bovendien bracht minister Crevits daarna een bezoek aan een ander groot project in Damme: de reconversie van de kazernesite in Sijsele. Daar wordt de komende jaren hard gewerkt om ‘Kwartier 51’ te laten verrijzen.
Uitdagingen
Naast een uiteenzetting van de plannen, greep het stadsbestuur dit moment aan om het met de minister te hebben over de grote uitdagingen waar het lokaal bestuur voor staat. Ze haalde zo het omvangrijke takenpakket aan dat een lokaal bestuur van de hogere overheid toebedeeld krijgt. Ook nam het stadsbestuur de tijd om dossiers aan te halen in relatie met Vlaamse instellingen zoals De Lijn, het Agentschap Wegen en Verkeer, de Vlaamse Waterweg en Onroerend Erfgoed.
“Het bezoek van minister Crevits is een welgekomen en een uitgelezen kans om te tonen wat we als stad doen, maar ook wat we doen met de middelen die we van Vlaanderen krijgen, en het belang van die middelen. We staan voor grote uitdagingen en we krijgen van de hogere overheid steeds meer verantwoordelijkheden. We kaarten vooral de structurele onderfinanciering van de kleinere lokale besturen aan, uit het Gemeentefonds, in vergelijking met de centrumsteden”, vertelt burgemeester Joachim Coens.
“De stad Damme heeft duidelijk grote ambities de komende jaren. Vanuit Vlaanderen stroomt er in 2026 zo’n 5,6 miljoen euro aan algemene financiering naar Damme. Dat bedrag stijgt boven de 6 miljoen euro tegen het einde van deze legislatuur. Die middelen zijn vrij te besteden, het lokaal bestuur weet het best waar de noden het hoogst zijn. Dat kan bijvoorbeeld gaan over investeringen in betere dienstverlening of nieuwe infrastructuur waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, zoals op de schitterende nieuwe kazernesite in Sijsele bijvoorbeeld”, voegt Vlaams minister van Binnenland Hilde Crevits toe.
Op de groepsfoto van links naar rechts: schepenen Bart Desutter & Lut Fockedey, burgemeester Joachim Coens, minister Hilde Crevits, schepenen Christoph De Sutter, Els Vanneste en Filip Babylon.