Home > Lek Me Liptje. Freddy’s by Kok au Vin in Brugge: 93/100 score

Lek Me Liptje. Freddy’s by Kok au Vin in Brugge: 93/100 score

Geschreven op 22 januari 2026 om 07:00 door Mario De Wilde

‘Lek Me Liptje Test’ is een culinaire rubriek waarbij de redactie proefondervindelijk een objectieve en geheel onafhankelijke test uitvoerde van een menu of een aantal gerechten bij een nieuw West-Vlaams eetadresje of een take away uit onze provincie. Deze week zochten we een charmant tafeltje uit van het al even charmant horeca-adresje ‘Freddy’s by Kok au Vin’ aan de Sint-Jakobsstraat 63 van Brugge. Volg je mee?

Na het succesvol pop-up-concept kreeg restaurant Freddy’s sinds kort een vaste stek in het historische pand De Bottelier op pakweg 200 meter van de markt van Brugge. Wat begon als een tijdelijk eerbetoon aan Freddy Aerts (de vader van chef Jürgen Aerts) evolueert naar een blijvende ode aan gezellig tafelen, puur eten en de smaak van vroeger. “Freddy’s hoort hier thuis, waar herinneringen en nieuwe momenten elkaar vinden aan tafel,” aldus Jürgen. En na een paar weken is het duidelijk dat het concept aanslaat bij zowel de Brugse gemeenschap als bezoekers die het Venetië van het Noorden komen ontdekken. De authentieke sfeer, de warme houten accenten en het patina van tijd geven het pand een ziel die perfect aansluit bij de filosofie van Freddy’s: terug naar de essentie, zonder poespas.

Al van bij het binnenkomen, wordt de bezoeker verrast door de heerlijk Vlaamse setting: veel hout, overal klokken en uurwerken, kaarsjes en zwartwit nostalgische foto’s. Albert Einstein, Marilyn Monroe en Che Guevara kijken over onze schouder mee. Hier omarm je het verleden en traditie.

De ontvangst door Francis is hartelijk gemeend en vooral persoonlijk. We krijgen een mooi verzorgde menukaart overhandigd en stellen meteen vast dat die bewust kleinschalig gehouden wordt. Altijd een positieve vaststelling wat de versheid van de producten betreft. Je hebt de keuze uit enkele hapjes voor bij het aperitief, een viertal voorgerechten, zes hoofdgerechten en vier desserts.

Wij gaan voor twee Vlaamse oerklassiekers: konijn op z’n Vlaams, met Petrus Dubbel bier en frietjes (€ 28) en vol au vent met frietjes (€ 29) erbij. We kunnen ook upgraden naar vol au vent ‘deluxe’ met kalfszwezerik (€ 39), maar we opteren voor de eenvoud. Geen slechte keuze zo blijkt want wat op tafel komt is er eentje om duimen en vingers af te likken. Ik durf het bijhorende bladerdeeggarnituurtje al eens links laten liggen maar ik bijt in een flinterdun maar bijzonder krokant videekoekje. Dit op zich getuigt al van vakmanschap. Heel veel kip, gehaktballetjes en verse champignons. Het zorgt voor een heel lekkere ‘bite’. De saus heeft bovendien een goede textuur: niet te vast en niet te lopend maar oh, zo lekker. Aan de overkant gaat de vork met hoge verwachtingen in het mooi stuk vlees. Het vlees is perfect gegaard en snijdt boterzacht weg. En dan is er die verrukkelijke authentieke saus met Petrus bier bereid. Subliem in balans, dus zeker niet overheersend, duidelijk met zorg en liefde bereid. Beide gerechten kregen een apart kommetje sla, handgesneden frietjes en zelfgemaakte mayonnaise erbij. Ook dat zijn pluspunten die wel eens over het hoofd gezien worden.

Voor het dessert kozen we voor Crème Brûlée (€ 10) en een ile flottante met crème anglaise, passievruchten karamel (€ 10). Brugge heeft alvast een populair adresje erbij want tijdens ons bezoek waren flink wat tafeltjes ingenomen en hoorden we veel West-Vlaams praten. Terecht, want Freddy’s by Kok au Vin serveert geen poespas, enkel een eerlijke en pure keuken met vaak lokale producten van boeren en producenten uit Brugge zelf en de omstreken. Een meer dan terechte 93/100 score voor een charmante ontdekking in een gezellig decor. Een pluim ook voor de vakkundige en gastvrije bediening.

Score

Presentatie: 18/20
Smaak: 18/20
Locatie & omgeving: 19/20
Bediening: 19/20
Prijs: 19/20

Totaal: 93/100

Twee huizen, één passie
Freddy’s en Locàle bundelen voortaan hun krachten onder de vlag van de Kok au Vin- groep. Chefs Hendrik Dequeker en Jürgen Aerts runnen met hun voltallige team beide huizen: elk met hun eigen karakter, maar één gedeelde passie voor smaak en gastvrijheid. Daar waar Locàle inzet op verrassende smaakcombinaties en lokale producten, biedt Freddy’s een klassieke, nostalgische benadering van de keuken.

Freddy’s by Kok au Vin
Sint-Jakobsstraat 63
8000 Brugge
Tel: 050-33 95 21
Mail: info@freddys.be
Web: www.freddys.be

3 reacties

Brugse buren
Geschreven op 2026-01-22 19:13:52
Van harte proficiat aan de zaakvoerders. We kunnen zo een restaurant heel goed gebruiken in het centrum van Brugge. Buurman en buurvrouw uit de Sint-Jorisstraat
Yana Crepain
Geschreven op 2026-01-22 10:40:56
We zijn er geweest toen het nog maar pas open was. Leuk restaurant waar veel te zien is. De klokken lijken een verzameling van vintage curiosa. Tof concept. We werden bij de deur verwelkomd door een vriendelijke mijnheer. De bediening was heel attent en het doet wel eens goed dat je je smartphone niet moet bovenhalen om iets te bestellen. Elk gerecht was heerlijk en goed - gepresenteerd. Zeer aan te bevelen. Yana Crepain
Alain Van Outryve
Geschreven op 2026-01-22 09:55:24
We moeten echt wel deze mensen steunen die de echte Vlaamse keuken in onze provincie willen aanbieden. Als je ziet wat er allemaal komt op vlak van slechte fastfoodrestaurants, ik zou ze eigenlijk geen restaurants mogen noemen, dan kunnen we zaken als Freddys alleen maar steunen met een bezoek. In april komen we richting Brugge en dan mogen ze ons zeker verwachten daar. Alain Van Outryve. Maldegem

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.