Home > Gratis mosselen in hartje Sluis te proeven en toen ging de zon zowaar schijnen

Gratis mosselen in hartje Sluis te proeven en toen ging de zon zowaar schijnen

Geschreven op 12 september 2026 om 06:08 door Mario De Wilde

Het was gisterenochtend voor veel shoppers die naar Sluis wilden afzakken, wat triest ontwaken. Het regende pijpenstelen en ’s namiddags stond op de Beestenmarkt het promoteam van de bekende mosselspecialist Aqua-Mosselen klaar om de fijnproevers gratis mosselporties aan te bieden. Maar kijk, kort na de middag begon de zon uitbundig boven het Nederlands grensplaatsje te schijnen en dat zorgde meteen voor een leuke sfeertje met muziek, animatie én uiteraard volop mosselen proeven. En de passanten lieten het niet aan hun hartje komen: ze smulden van de heerlijk bereide mosselen. De reacties waren dan ook enthousiast want het mosselvlees barstte bijna uit de schelp. “Lekker vlezig en perfect gekruid” tot ‘Niets gaat boven de pure mosselen. Lekker sappig. Geeft me een gevoel in de mond.” De man die alles in goede banen leidde was Alex van Houte, sales manager van Aquamossel-Triton en het bekende gezicht bij de Nederlandse en Vlaamse horecamensen.

Zeeuwse Mosselen staan nog heel het weekend tot en met morgen zondag 13 september centraal in Sluis. Tijdens het Mosselweekend serveren diverse restaurants in het vestingstadje hun eigen unieke bereiding van dit Zeeuwse streekproduct. Iedere chef geeft er zijn eigen twist aan, waardoor bezoekers het hele weekend kunnen genieten van verrassende smaken en specialiteiten.

Zaterdag 12 september

De 3 muziekkoks zorgen voor extra sfeer in de winkelstraten van Sluis.
Colby Mucic trekt door de straten, meezingen en dansen p straat is toegestaan.
Winactie bij de deelnemende restaurants.
Zondag 13 september

Colby Mucic zorgt voor extra sfeer in het centrum.
Winactie bij de deelnemende restaurants.
Deelnemende zaken:

R. de Lindenhoeve, Beestenmarkt 14
Brasserie – Pizzeria Mineral, Nieuwstraat 1
R. La Belle Sluis, Nieuwstraat 9
Savor, Nieuwstraat 20
R. Molenzicht, Nieuwstraat 35
Restaurant Le Poisson d’Or, Kapellestraat 8
R. de Corner, Kapellestraat 25
Hotel Restaurant Rivers, Kaai 6
Estaminet Marie – Kaai 27
Eeterij Kaai 10, Kaai 10
Fieret’s Ocean buffet restaurant, Kaai 18-20
Bistro de Smoef, Oude Kerkstraat 38
R. Hart van Sluis, Groote Markt 9
R. ’t Zwin, Walplein 18
Brasserie Anthony, Smeestraat 10
Winactie:

Eet je mosselen bij één van bovenstaande zaken? Dan ontvang je een winactie kaartje. Vul deze in en lever deze in bij het personeel. Je maakt kans op één van de volgende prijzen:

Eén van de 15 dinerbonnen t.w.v. 50 euro.
-Een dagbezoek aan Yerseke voor 2 personen (bezoek mosselfabriek, rondvaart en mosselmaaltijd) beschikbaar gesteld door Aquamossel – Triton
-Eén van de 10 vouchers voor een mosselmaaltijd van 3 kilo Jumbo’s af te halen bij Fieret’s Vishandel en beschikbaar gesteld door Aqua Mossel Triton.
-Eén van de 12 rode mosselpannen af te halen bij Fieret’s Vishandel en beschikbaar gesteld door Aqua Mossel Triton.
-Eén van de 10 mosselpannen beschikbaar gesteld door Brasserie Anthony’s.

Nog dit: mosselen eet je natuurlijk in Sluis!

2 reacties

Geysenbergh Christiane
Geschreven op 2026-09-13 19:14:52
Superlekker en zo grote voor herhaling vatbaar. Wij gaan heel dikwijls in de Corner. Nergens anders beter mosselen en altijd een vriendelijke bediening
Wyffels maria
Geschreven op 2026-09-13 10:46:17
Vrijdag middag...wat waren ze weer lekker de mosseltjes op het pleintje en zeeer goed klaargemaakt...beste dank....Maria

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.