Gault&Millau bombardeert Knokke-Heist tot 4de belangrijkste gastropool van het land
De inspecteurs van Gault&Millau maakten vandaag in Brussel Expo de nieuwe scores voor Gault&Millau Belux 2026 bekend. Ieder jaar is het watertandend uitkijken naar de resultaten van onze hardwerkende restaurateurs. En ook dit jaar werd hun hard labeur meer dan beloond. Knokke-Heist bekleedt met maar liefst 40 vermeldingen, een schitterende 4de plaats op gebied van gastronomische verwennerij in België. In verhouding tot het aantal inwoners steken we hiermee zelfs de grootsteden Brussel, Antwerpen en Gent voorbij. Dit keer noteren we in Knokke-Heist 5 stijgers en 6 nieuwkomers bij Gault&Millau. Tablàvins werd bovendien bekroond met de titel van “Beste wijnaanbod per glas”. L’abbiocco onder de Heldentoren in Heist en Calypso in het Casino krijgen het H!P-etiket van Gault&Millau opgekleefd wat synoniem staat voor een trendy concept waar naast voedsel ook een totaalbeleving wordt opgediend.
Stijgers
Caillou (15,5/20)
Resto Jett: (15/20)
Bablut (13,5/20)
Constantin (13/20)
DeLy’s (12,2/20)
Een schitterende 15,5/20 punten voor chef Sander Vandewalle en 15/20 voor collega Dries Huisseune zorgen dat Caillou in Heist en Resto Jett in Westkapelle de toprestaurants Cuines 33 (17/20), Sel Gris (17/20) en Bartholomeus (18/20) naderen. Ook Bablut, Constantin en DeLy’s zitten dit jaar in de lift.
Nieuwkomers
Café de Paris (12,5 /20)
Eyecandy (12,5 /20)
Studio M.CCC (12/20)
La Sapinière (12/20)
Old Fisher (12 /20)
L’abbiocco (12/20) + H!P
Nieuwkomers Café de Paris en Eyecandy scoren een welverdiende 12,5/20. In hun zog maken Studio M.CCC, La Sapinière, Old Fisher,en L’abbiocco met 12/20 een mooie culinaire entree. Deze laatste krijgt bovendien een speciale H!P-vermelding. “H!P Gault&Millau” verwijst naar de H!P-selectie van de restaurantgids, die staat voor toegankelijke en trendy eetadressen waar beleving en concept centraal staan. Het gaat hierbij om restaurants waar de kwaliteit van het eten en drinken voldoet aan de Gault&Millau-standaard, maar waar ook aandacht is voor een unieke sfeer en een sterk concept. Ook de volgende restaurants in Knokke-Heist krijgen deze H!P-vermelding: Calypso, L’abbiocco, Bar A Vina, Cinco Hijas (nieuw), John Lee Burgers & Sushi (nieuw), La Terrasse du Zoute, Pasta & Vino, Tatau en Zushi.
Beste wijnaanbod per glas voor Tablàvins
Nieuw dit jaar is de award “Beste wijnaanbod per glas”, waarmee het Gault&Millau-team het belang van een kwaliteitsvol, gevarieerd en correct geprijsd wijnaanbod per glas wil onderstrepen. De eerste winnaar van deze award is Tablàvins in Knokke-Heist.
“Het is fantastisch om te zien hoe onze lokale horeca blijft excelleren,” zegt schepen van Toerisme Bert De Brabandere. “Met nieuwe vermeldingen voor Studio M.CCC, La Sapinière, Old Fisher, L’abbiocco, Café de Paris en Eyecandy klimt Knokke-Heist opnieuw in de Gault&Millau-ranking. Dat is een mooie erkenning voor de kwaliteit, creativiteit en passie van onze chefs en ondernemers. Na Brussel, Antwerpen en Gent staat Knokke-Heist nu op de vierde plaats in België wat betreft het aantal vermeldingen, en in verhouding tot het aantal inwoners telt onze gemeente zelfs de meeste. Dat bewijst dat kwaliteit bij ons echt op z’n best is.”