Home > Derde editie Maerlant Surf Cup aan Surfing Elephant in Wenduine opnieuw een voltreffer

Derde editie Maerlant Surf Cup aan Surfing Elephant in Wenduine opnieuw een voltreffer

Geschreven op 27 maart 2026 om 07:59 door Mario De Wilde

De derde editie van de Maerlant Surf Cup vond plaats aan Surfing Elephant in Wenduine en groeide opnieuw uit tot een geslaagde en sportieve surfwedstrijd. Surfers uit de categorieën U14, U17 en Girls namen het tegen elkaar op in uitdagende surfcondities, waarbij zowel competitie als plezier centraal stonden.

De wedstrijd bood deelnemers de kans om zich te meten met andere surfers in een realistische competitieve setting. Voor sommigen was het hun eerste ervaring binnen het wedstrijdcircuit, terwijl anderen de Surf Cup benutten als een waardevol voorbereidingsmoment richting andere Belgische wedstrijden. Ondanks de uitdagende omstandigheden op zee zetten alle surfers sterke prestaties neer en hing er de hele dag een enthousiaste en sportieve sfeer, zowel op het water als langs de kant.

Vijf leerlingen uit de richting TSO Sportbegeleiding Zeesport hebben dit evenement georganiseerd, in het kader van hun integrale opdracht die ze in deze studierichting krijgen. Als onderdeel hiervan werkten ze stap voor stap aan de opbouw van het evenement, van de eerste voorbereidingen tot de uitvoering op de wedstrijddag zelf, samen met hun sportleerkracht Delphine Vanhooren. Ze leerden samenwerken, initiatief nemen en flexibel omgaan met onverwachte situaties — vaardigheden die essentieel zijn binnen zowel de sportsector als hun verdere studieloopbaan. De succesvolle organisatie van de wedstrijd vormde dan ook een mooie bekroning van hun inzet.

Thibault Schollier: “Het organiseren van de Maerlant Surf Cup was echt een supertoffe ervaring. Binnen onze studierichting TSO Sportbegeleiding Zeesport volgt de organisatie van zo’n wedstrijd uit de integrale opdracht die we in deze studierichting krijgen. Het was boeiend om eens achter de schermen te kijken hoe zo’n evenement tot stand komt. Ik heb veel bijgeleerd over communicatie, planning en promotie, en vooral hoe belangrijk teamwork is. Soms was het stressvol, maar net dat maakte het extra leerrijk. Zeker een ervaring om niet te vergeten.”

Lennert Kusseneers: “Het was een zeer leuke en leerzame ervaring waarbij ik echt ongelooflijk veel heb bijgeleerd. Ik heb veel geleerd over communiceren en plannen, het was tof om sponsors te benaderen en promotie te maken voor de wedstrijd, en ik heb ook veel bijgeleerd over competitie surfen. Ik ben heel blij dat de surfers het leuk vonden en dat het evenement vlot is verlopen.”

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.