Home > Boulevard brengt heel weekend lang internationaal straattheater naar De Haan en Wenduine

Boulevard brengt heel weekend lang internationaal straattheater naar De Haan en Wenduine

Geschreven op 6 juli 2026 om 08:13 door Mario De Wilde

Ook deze zomer brengt Boulevard opnieuw internationaal straattheater van topniveau naar De Haan en Wenduine. Nieuw is dat beide festivaldagen voortaan in één weekend plaatsvinden: op zaterdag 11 juli in Wenduine en zondag 12 juli in De Haan. Zo kunnen bezoekers nog gemakkelijker genieten van het volledige programma. Boulevard is al 40 jaar een vaste waarde aan de kust en lokt elk jaar duizenden bezoekers met verrassend straattheater, acrobatie, humor en visueel spektakel. Ook deze editie belooft een gevarieerd programma voor jong en oud, met gratis voorstellingen van internationale gezelschappen uit België, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Argentinië.

Schepen voor Toerisme Hans Knudde: “Boulevard is één van de absolute zomerklassiekers in De Haan. Door alle voorstellingen in één weekend te organiseren, maken we het voor bezoekers makkelijker om zowel de sfeer in Wenduine als in De Haan te beleven. Tegelijk is deze aanpak ook efficiënter voor de artiesten en de medewerkers die het festival mogelijk maken.”

Op zaterdag 11 juli vormt de zeedijk van Wenduine het decor voor de eerste festivaldag. Een dag later, op zondag 12 juli, verhuist Boulevard naar parkdomein La Potinière in De Haan.

Het programma biedt opnieuw een brede waaier aan voorstellingen. Zo brengt de Argentijn Nacho Rey met Manic Freak een energieke mix van jongleren, acrobatie en humor. De Duitse artiest This Maag zorgt met Das ist der Gipfel! voor een komische skiwedstrijd midden in de zomer, terwijl Pantao met de mobiele act Grandmother Tortoise and Zirbenzapf bezoekers meeneemt op een poëtische tocht door het festival.
Verder staan onder meer de Argentijnse clown Josefina Perez Gardey met Mama Pulpo, het Spaanse duo Mundo Costrini met de hilarische voorstelling Les FRIKIS, de Franse clown Monsieur Pif, Compagnie Krilati en het Belgische gezelschap Double Take Cinematic Circus op het programma. Samen zorgen zij voor een afwisselende mix van circus, theater, acrobatie, improvisatie en humor.

Alle voorstellingen zijn gratis toegankelijk. Het volledige programma met uren en locaties is terug te vinden op www.visitdehaan.be/boulevard-2026 en verkrijgbaar in de toeristische infokantoren.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.