Home > 25ste Beelden- en Poëzieroute in Lo-Reninge van start gegaan

25ste Beelden- en Poëzieroute in Lo-Reninge van start gegaan

Geschreven op 7 juli 2025 om 09:59 door Mario De Wilde

Liefhebbers van kunst en poëzie kunnen in Lo-Reninge nog tot en met 14 september in Lo genieten van de 25ste Beelden- en Poëzieroute. Het sfeervolle parcours van 2,5 kilometer slingert zich door het charmante centrum van het stadje. Beeldende kunst en poëzie komen samen in openlucht. De combinatie van historische omgeving, hedendaagse kunst en toegankelijke poëzie maakt van deze wandeling een unieke beleving voor jong en oud.

Paul Demets selecteerde dit jaar de gedichten. Hij won met ‘De schaamsoort’ de Grote Poëzieprijs 2025 voor de beste Nederlandstalige dichtbundel. De Grote Poëzieprijs wordt jaarlijks uitgereikt en geldt als een van de belangrijkste poëzieprijzen in het Nederlandse taalgebied. De gedichten langs de Beelden- en Poëzieroute komen uit zijn dichtbundel ‘De Aangelanden’.

De kunstenaars die op verschillende locaties in Lo tentoonstellen, zijn Jan Vanhulle en Michel Samyn, Darry Plouvier, Robin Uzeel, Encq (Henk De Ruddere), Matthias De Wolf, Nadine Van Imschoot, Sam Corijn, Katrien Van Hecke, Stephanie Hallard, Ernest Verscheure, Masoud Razavi, Gala Verhavert, Barbara Deleye en Luc Famaey.

Wie de ruimere regio wil verkennen, kan dat met de fiets door één van de fietslussen doorheen Lo-Reninge, Diksmuide, Houthulst en Alveringem te volgen. Onderweg ontdek je charmante kapelletjes, karaktervolle kerken en andere plekken waar volkscultuur springlevend blijft. Bij elke halte ervaar je hoe geschiedenis, traditie en landschap in elkaar overvloeien. Fietskaarten zijn te verkrijgen bij de toeristische diensten van bovenvermelde gemeenten.

Beschreven land 2025
De Beelden- en Poëzieroute maakt deel uit van het cultuurproject Beschreven Land 2025, een initiatief van Cultuuroverleg IJzervallei. CO IJzervallei is een intergemeentelijk samenwerkingsverband op cultureel vlak tussen de gemeenten Lo-Reninge, Diksmuide, Houthulst en Alveringem. Zo loopt er naast de Beelden- en Poëzieroute in Lo ook tot 29 augustus de tentoonstelling ‘Aan den toog, een eerbetoon aan Vlaamse volkscafés’ in het kerkje van Lampernisse met foto’s van Michel Samyn en Jan Vanhulle.

In het landelijke kerkje van Oeren tonen verschillende kunstenaars werk dat past bij de sfeer van de plek: ingetogen, poëtisch en in dialoog met de ruimte. Van schilderijen tot installaties en multimedia – elke tentoonstelling nodigt uit tot traag kijken en stil genieten.

Alle info over Beschreven Land 2025 is terug te vinden op https://co-ijzervallei.be/projecten/beschreven-land.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.