Veel regen en zware storm verwacht. Extra voorzorgen in tal van West-Vlaamse steden
Je zal het misschien vanmorgen al gemerkt hebben: er komt veel regen en bovendien wordt er in de loop van de dag zwar stormweer storm (Goretti genaamd) verwacht met tijdelijk sterke rukwinden. Knokke-Heist, Brugge, Blankenberge en Oostende waarschuwen de inwoners om zoveel mogelijk binnen te blijven en voert extra veiligheidsmaatregelen in. Veel kerstboomverbranding gaan ook niet door. Het stormweer zal wellicht de hele dag duren. “Vermijd daarom onnodige verplaatsingen en parken en blijf zoveel mogelijk binnen”, waarschuwt het stadsbestuur van Oostende. “Ga niet wandelen in parken en bossen en maak losse voorwerpen op terrassen of in tuinen goed vast of neem ze binnen. Blijf ook weg van de Strekdammen en het Staketsel, ze worden uit voorzorg afgesloten.” Om veiligheidsredenen is ook Sportpark De Schorre op 9 januari de hele dag niet toegankelijk voor outdoor sporters en wandelaars. De weersituatie wordt van dichtbij opgevolgd door de veiligheidsdiensten. In het kader van veiligheid kunnen eventueel extra maatregelen genomen worden. Ook Brugge vraagt om zo weinig mogelijk in parken te wandelen.
Middelkerke wijst er zijn inwoners op dat plaatsen zoals het strand, golfbrekers en Zeedijk grote risicozones zijn tijdens een storm. “Zodra het KMI code oranje afkondigt, dan wordt het Normandpark en de Warandetoren afgesloten voor het publiek. Vermijd ook boomrijke gebieden zoals Tramwegel in Leffinge, Heirweg, Vaartdijk-Noord, Pietestraat en Elisabethlaan”
Mocht je schade hebben, dan kan je via 1722 brandweerhulp vragen. Gebruik hiervoor bij voorkeur het e-loket op https://1722.be/nl. Bel 112 voor dringende, levensbedreigende situaties.
Wacht geduldig op de komst van de brandweerploeg nadat je een aanvraag hebt ingediend en neem niet opnieuw contact op om te informeren waar de brandweer blijft. De brandweer bekijkt situatie per situatie en geeft voorrang aan wie mogelijk in levensgevaar is. Tijdens een storm of bij wateroverlast moet de brandweer veel aanvragen tegelijkertijd behandelen en moet je wat langer wachten omdat de brandweer eerst mensen die in levensgevaar zijn verder moet helpen.
Bellen naar 1722
Als je naar het nummer 1722 belt, moet je eerst je postcode ingeven en vervolgens kan je de volgende boodschap horen :
“ Welkom bij 1722. De snelste manier om brandweerhulp te vragen is via het digitaal loket op de website 1722.be. Beschikt u niet over internet, blijf dan aan de lijn. Bel niet naar 112. Op dit noodnummer zal men u niet verder helpen. 112 is voorbehouden voor situaties waarbij een leven in gevaar is of kan zijn.”
Hopelijk heb je het niet nodig.