Home > Tijdschrift ‘Westhoek’ presenteert een nieuw 250 blz tellend Iepernummer

Tijdschrift ‘Westhoek’ presenteert een nieuw 250 blz tellend Iepernummer

Geschreven op 25 mei 2021 om 09:05 door Mario De Wilde

Al meer dan 35 jaar onderzoekt ‘Westhoek’, Kring voor geschiedenis en familiekunde in de Vlaamse en Franse Westhoek, historische bronnen over de Westhoek. Zowel de lokale geschiedenis als de familiekunde in de regio staan op het voorplan. Waar het tijdschrift in de beginjaren vooral korte artikels en genealogische bijdragen publiceerde, is het doorheen de jaren geëvolueerd naar een diepgravend blad dat twee maal per jaar verschijnt, samen goed voor zo’n 240 pagina’s met artikels, uitgaven van archiefbronnen, boekbesprekingen en nieuws uit de wereld van archieven en de genealogie. Een uitstekend naslagwerk voor vorsers, historici en heemkundigen die zich willen verdiepen in de geschiedenis van de Westhoek, ook in Frankrijk.

Tweejaarlijks wijdt de vereniging een speciaal nummer volledig aan Ieper. Vandaag stellen het bestuur en de auteurs van ‘Westhoek’ samen met het Stadsarchief het ‘Iepernummer’ van 2021 met trots aan u voor. In deze editie staan bijdragen die een tijdsspanne van een half millennium bestrijken: van 1472 tot 1950. Paul Trio gaat aan de slag met documenten uit de vijftiende eeuw en onderzoekt hoe de gilde van de handboogschutters feesten organiseerden. Noël Boussemaere analyseert de manier waarop Filips II, Koning van Spanje, belastingen hief in 1559 in Elverdinge. Arnold Preneel onderzoekt de openbare verkopen van inboedels van gevangenen in de zestiende eeuw en beschrijft in een tweede artikel de belastingen die mensen betaalden op luxegoederen. Kristof Papin geeft duiding bij het ambacht van de Ieperse wapenmakers in de vroege achttiende eeuw. Jenny Vandenbulcke beschrijft tenslotte de rijke geschiedenis van het kasteel van Sint-Jan.

Dit boeiende naslagwerk, dat ook als het voorjaarsnummer van jaargang 37 van ‘Westhoek’ verschijnt, is te koop in het Stadsarchief van Ieper voor 10 euro.
Voorstelling van het Iepernummer in aanwezigheid van schepen van archief Valentijn Despeghel, directeur archief Alexander Declercq, stadsarchivaris Rik Opsommer, bestuursleden van ‘Westhoek’, auteurs van het Iepernummer en leden van de archiefcommissie.

Foto copyricht stad Ieper.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.