Home > Tijdens de ‘extra dag’ op huisbezoek bij bewoners in deel van Brugse wijk Sint-Pieters

Tijdens de ‘extra dag’ op huisbezoek bij bewoners in deel van Brugse wijk Sint-Pieters

Geschreven op 1 maart 2024 om 06:58 door Mario De Wilde

Dit schrikkeljaar was er gisteren een ‘extra dag’. Meer dan honderd hulpverleners van het Geïntegreerd Breed Onthaal (GBO) gingen in de voormiddag op huisbezoek bij bewoners in een deel van de wijk Sint-Pieters in Brugge. Ze overliepen tijdens ‘De extra dag’ samen op welke sociale rechten mensen een beroep kunnen doen. Het initiatief was een gezamenlijk project van CAW, OCMW, Covias en Mintus.

Pablo Annys, schepen van sociale zaken, voorzitter Mintus: “Inwoners van Brugge hebben recht op heel wat tegemoetkomingen, als ze aan bepaalde voorwaarden voldoen. Vaak worden rechten – ook federaal en Vlaams – al automatisch toegekend. Maar we weten tegelijk dat heel wat subsidies door rechthebbenden nooit worden aangevraagd. Vaak komt dit omdat mensen niet van het bestaan van de tegemoetkoming afweten, of niet weten hoe ze er een aanvraag moeten voor doen. Vanuit de hulpverlening doen we een warme oproep aan hogere overheden om hier nog meer op in te zetten.”

Geen woorden maar daden dus: dat is de gedachte achter ‘De extra dag’. Op 29 februari gaan bijna 150 hulpverleners bij gezinnen thuis na, welke rechten ze niet opnemen en welke sociale noden de lokale overheid proactief kan helpen lenigen. Schepen Pablo Annys: “Het is in zekere zin jammer dat we dit moeten doen, maar we hopen dat het initiatief verandering teweeg brengt. Op termijn moet elke inwoner van Brugge vlot gebruik kunnen maken van de rechten die hem toekomen. ‘De extra dag’ is een warme oproep om die dynamiek vanaf vandaag in gang te zetten.”

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.