Home > Stadsbestuur van Lo-Reninge bedankte onthaalouders en kinderopvang

Stadsbestuur van Lo-Reninge bedankte onthaalouders en kinderopvang

Geschreven op 13 oktober 2025 om 10:02 door Mario De Wilde

Vorige week was het de ‘Week van de kinderopvang’ en afgelopen zondag de ‘Dag van de onthaalouder’. Dat liet het stadsbestuur van Lo-Reninge niet onopgemerkt voorbijgaan. Vrijdagnamiddag kregen de drie onthaalouders in Lo-Reninge, de drie vestigingen van de buitenschoolse kinderopvang (BKO) in Lo, Reninge en Pollinkhove en de crèche Kinderhaven in Reninge bezoek van schepen van Jeugd Jan Deheegher en Annelies Casier van de dienst Vrije Tijd. Ze hadden voor hen een leuke attentie bij, namelijk een mooi geschenkpakket koeken van Jules Destrooper. Het stadsbestuur draagt hen allemaal een warm hart toe.

“Ze zijn onmisbaar”, zegt schepen Jan Deheegher. “Een onthaalouder en crèche spelen een heel belangrijke rol in het leven van een kind. Een goede onthaalouder voelt aan als familie. Ook de buitenschoolse kinderopvang is van onschatbare waarde. Ze zorgen dag in dag uit voor de kinderen alsof het hun eigen kinderen zijn en bieden een veilige plek, liefdevolle zorg en een warme omgeving waar kinderen zich thuis voelen. Dit verdient absoluut een bedankje.”

Om nieuwe onthaalouders een financieel duwtje in de rug te geven, schenkt stad Lo-Reninge aan elke startende onthaalouder een premie van 500 euro. Daarbovenop krijgt elke onthaalouder jaarlijks een ondersteuningspremie van 1.000 euro die ze voor alles wat met hun werking te maken heeft, kunnen gebruiken.

Foto 1: Schepen Jan Deheegher bij de kinderopvang in Pollinkhove met begeleidster Liselot Ameloot en enkele kinderen.

Foto 2: Schepen Jan Deheegher bij de kinderopvang in Reninge met begeleidster Katrien Notredame.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.