Home > Rumbeekse wereldster Adriaen Willaert krijgt na halve eeuw z’n eigen muzikale beleefwandeling

Rumbeekse wereldster Adriaen Willaert krijgt na halve eeuw z’n eigen muzikale beleefwandeling

Geschreven op 8 december 2024 om 07:08 door Mario De Wilde

Wereldster Adriaen Willaert heeft in Roeselare zijn eigen muzikale beleefwandeling. Adriaen Willaert werd ruim 500 jaar geleden in Rumbeke. Deze man verwierf internationale bekendheid als polyfonist, zijn composities werden over heel Europa verspreid en uitgevoerd. Hij behoort dan ook tot het selecte clubje van Vlaamse Meesters. Gisteren,  exact 462 jaar geleden, op 7 december 1562, stierf Adriaen Willaert. Stad Roeselare is terecht trots op ‘haar’ Vlaamse Meester en hoewel er eind 15e – begin 16e eeuw nog geen sprake was van het Roeselaarse stadhuis, krijgt Adriaen Willaert er nu zijn eigen kamer. Hier kan je zijn beeld en heel wat partituren bekijken. Dankzij Augmented Reality plaats je Adriaen Willaert in de kamer en spreekt hij je toe via je gsm of tablet. En dit allemaal via een app die gratis te downloaden is.

Wandeling
Bovendien kan je via de app ook op stap met de wereldster, via een interactieve beleefwandeling. Die bestaat uit 7 stopplekken doorheen de stad. Vertrekkend van de Grote Markt neemt Adriaen Willaert je mee naar het Kenniscentrum ARhus, de Adriaen Willaertstraat, het stadspark, de Sint-Michielskerk, de Stedelijke Academie voor Podiumkunsten en terug naar het centrum bij Brasserie Den Arend. Op iedere locatie vertelt hij je zijn boeiende levensloop en laat hij je ook kennismaken met zijn muziek. De app is beschikbaar in het Nederlands, Frans, Duits en Engels. Ook als de Adriaen Willaertkamer gesloten is, kan je de wandeling doen. Dan start je gewoon aan de gevel van het historisch stadhuis.

Ook voor kinderen
Daarnaast werd de wandeling ook voor kinderen uitgewerkt met een verhaallijn op kindermaat en een kindvriendelijke stem. Aangevuld met leuke opdrachtjes zorgt dit voor een boeiende kennismaking met de muziekster van 500 jaar geleden.

Expertise
Dit project werd gerealiseerd met de inbreng van vele partners. Dankzij het relanceproject ‘Vlaamse Meesters’ van Toerisme Vlaanderen ontving onze stad financiële middelen om de bestaande wandeling ‘Beleef Adriaen Willaert’ naar een hoger niveau te tillen. Voor de uitwerking werkten we samen met AlfaVision, vooraanstaand speler in de erfgoed- en museumwereld, die volop Augmented Reality integreert. Daarnaast deden we beroep op de expertise van de Adriaen Willaert Foundation en een expertengroep waar ook onze cultureel ambassadeur Tore Denys van ‘Dionysos Now!’ deel van uitmaakt. Het verhaal wordt bovendien opgeluisterd met muziek uitgevoerd door Dionysos Now!

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.