Home > Ruime opkomst voor ‘Grote Damse Lenteschoonmaak’

Ruime opkomst voor ‘Grote Damse Lenteschoonmaak’

Geschreven op 30 maart 2025 om 20:38 door Mario De Wilde

Gisteren trokken Dammenaars de straat op tegen zwerfvuil. Tijdens de ‘Grote Damse
Lenteschoonmaak’ kwamen inwoners en verenigingen uit alle geledingen van de stad samen om Damme
op te ruimen. Dat pastte binnen de jaarvisie van het stadsbestuur, waar maart staat aangevinkt als de
frisse start van het voorjaar. Onder het motto ‘Samen voor een proper Damme’ trokken heel wat sport- en jeugdverenigingen, samen met landbouwers en andere Dammenaars door de straten om zwerfvuil op te ruimen. Het stadsbestuur nodigde alle inwoners uit om deel te nemen aan de derde editie van deze ‘Grote Damse Lenteschoonmaak’.

Die actie sloot aan bij de oproep van Mooimakers om eind maart en begin april zwerfvuilacties te
organiseren. Hoewel dit nog maar de derde keer was dat de ‘Grote Damse Lenteschoonmaak’ onder deze
naam werd georganiseerd, hield het stadsbestuur zich al jaren bezig met zwerfvuilacties. Deelnemers
konden gisteren starten op drie locaties: aan het Sportpark in Moerkerke, aan het Marollenplein in Sijsele en aan de randparking Damme-Oost. Iedereen die meehielp werd door het stadsbestuur uitgerust met de nodige grijpers, vuilniszakken, handschoenen en fluohesjes.
Prioriteit
“Het aanpakken van zwerfvuil blijft een prioriteit voor onze stad; aan afval in de straten en langs bermen en grachten ergeren vele Dammenaars zich mateloos”, vertelt schepen voor Milieu en Natuur, Bart Desutter: “Vorig jaar hebben we met z’n allen een mooi resultaat behaald. Dit jaar nodigden we iedereen uit om opnieuw mee te helpen en samen een verschil te maken.” Na afloop genoten alle deelnemers van een traktatie.

 

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.