Home > Roeselaarse Sporgala bracht hulde aan al deze nieuwe teams en sportievelingen

Roeselaarse Sporgala bracht hulde aan al deze nieuwe teams en sportievelingen

Geschreven op 15 maart 2025 om 15:15 door Mario De Wilde
Gisteravond was De Spil in Roeselare vol gelopen voor een nieuwe editie van het Sportgala, een organisatie van de sportdienst. Daarin werd duidelijk dat 2024 terug een heel succesvol jaar was voor de Roeselaarse sporters en ploegen. Dat zorgde dat er veel mooie nominaties waren in de diverse categorieën. Daarnaast werden ook opnieuw labels uitgedeeld aan G-sportclubs en regionale scholen uit erkenning van de stad.

Profsporter van het jaar werd atleet Alexander Doom, die in zijn categorie moest opboksen tegen volleybalteam Knack Roeselare en bokser Yves Ngabu. Sportvrouw werd Elke Timperman. In de lente van 2024 behaalde ze in haar leeftijdscategorie de titel van Europees kampioene Gran Fondo. Met overwicht, want in de leeftijdscategorie (19 tot 34 jaar) stond in het Franse Saint-Félicien geen maat op haar meesterschap. Begin september trok Timperman ook naar het wereldkampioenschap Gran Fondo in het Deense Aalborg. Waar ze in de tijdrit zilver haalde en in de wegrit twaalfde eindigde. In totaal mocht ze in haar eerste volledige seizoen op de fiets dertig keer de handen in de lucht gooien.

Sportman van het jaar werd Robbe Lievens. De 19-jarige Robbe Lievens behaalde goud op het BK tumbling bij de B17+ jongens en is de eerste Belgische kampioen bij turnclub Flink en Fris sinds de aansluiting bij Gymfed in 2007.

Dieuwke Spillebeen is de G-sportster van het jaar nadat ze vorig jaar op de Special Olympics in Kortrijk goud haalde in het netbal.

Volleybalspeelster Tea Radovic kreeg terecht de titel van beloftevolle jongere. Ze is aan haar laatste maanden bij Darta Bevo Roeselare toe. Volgend seizoen verkast zij naar Tchalou als tussenstap naar het buitenland.  Tea vergaarde de jongste seizoenen heel wat selecties bij de nationale jeugdploegen en trainde al mee met de Yellow Tigers.

De U19 volleybalmeisjes van Bevo Beobank kende een ongelooflijk seizoen met een Nationale, Vlaamse en Provinciale titel. Deze van sportploeg van het jaar kon dus niet ontbreken.

De sportpluim van het jaar was voor de meest sociale voetbalclub van Vlaanderen KSV Rumbeke. Vrije Basisschool Klim uit Beitem kreeg ten slotte de titel van schoolsport van het jaar omwille van hun inspanningen voor het buitenschools sporten.

Gewezen wielerprof Jelle Wallays kreeg van de stad een mooi wielertruitje van KOERS! en de nodige krachtvoer als motivatie voor zijn uitdaging om 15.000 kilometer te fietsen in Europa voor het goede doel.

Team Infinity van Hypnosis Dance Academy werd jeugdsportploeg van het jaarè

Dank aan Mandelnieuws/ Stefaan Bogaerts

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.