Painture uit Oedelem te gast op Brusselse expo Bel’Oeuf met dit chocolade kunstwerk
Als ‘kleine garnaal uit het West Vlaamse Oedelem’ zijn Brecht en Liesbet van Bakkerij Painture geselecteerd om een chocolade kunstwerk tentoon te stellen op de Brusselse expo ‘Bel’Oeuf’. Alles wordt deze namiddag aan de internationale pers en politici voorgesteld in de Salle Ambassadeur van Hotel Amigo vlakbij de Brusselse Grote Markt. Bakkerij Painture kregen een bevoorrechte plaats tussen Belgische grootmeesters als (oprichter) Marc Ducobu, Christophe Morel (eregast), Pierre Marcolini, Jean-Philippe Darcis, Jan Proot (Delrey) en vele anderen.
Brecht van Bakkerij Painture is in eerste instantie geen chocolatier, maar toch is hij er in geslaagd om een heel originele creatie te maken. Brecht: “Dit dit jaar was het thema ‘Plezier in Beweging’ en daar moesten we dan inspiratie uit putten om een chocolade kunstwerk te maken. Drie maanden geleden heb ik Chat GTP een aantal suggesties laten doen en daar is dan het ontwerp ‘The world takes flight’ uitgekomen. Uiteraard moest dat naar een chocolade ontwerp vertaald en gemaakt worden in de kijker wat niet zo voor de hand lag. Alles moest bovendien ook echt wel eetbaar zijn. Alle landen op de wereldbol moesten ze natuurgetrouw mogelijk getoond worden. Het vroeg echt wel engelengeduld. Uiteindelijk zijn we toch wel best fier op het resultaat en ook dat we bijna een week lang met ons werk te bewonderen zullen zijn tussen die ‘grote jongens’ van ons land.”

Deze tentoonstelling in hartje Brussel is een uitzonderlijk evenement dat de kunst van chocolade viert en volledig ten voordele is van Télévie, dat onderzoek naar kanker ondersteunt. De tentoonstelling loopt van 2 april tot en met 8 april 2026 (10u–17u).