Home > Nick Vermeersch uit Brugge brengt volgende week nieuw boek ‘Over kunst’ uit

Nick Vermeersch uit Brugge brengt volgende week nieuw boek ‘Over kunst’ uit

Geschreven op 22 november 2025 om 07:00 door Mario De Wilde

Aanstaande woensdag 26 november brengt de Brugse illustrator Nick Vermeersch zijn vierde boek uit: Over kunst. Na Hond Guido, een corona-dagboek over een kwispelende gezinsuitbreiding, De Grote Reis, een fictief reisverslag vol volstrekt nutteloze toeristische tips, en Het jaar van de bladblazer, een poëtische tocht door de vier seizoenen, slaat Vermeersch opnieuw een verrassende richting in.

In Over kunst duikt de auteur – samen met zijn hond – in de geschiedenis van de westerse kunst. In een chronologische analyse verkent hij de belangrijkste stromingen, van de prehistorie tot de hedendaagse kunst. Het resultaat is een boek dat uitpuilt van originele inzichten, speelse observaties en bedenkelijke maar bijzonder vermakelijke quotes, rijkelijk aangevuld met heldere visualisaties.

Het boek verschijnt bij Uitgeverij Muurkranten en bevat een voorwoord van Nico Blontrock.
160 pagina’s • 146 illustraties • Verkrijgbaar vanaf 26 november

Over kunst is te koop in alle Brugse boekhandels, via de webshop van Muurkranten (www.muurkranten.be) en bij diverse andere verkooppunten in het land.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.