Home > Met het nieuwe Ballonbier duikt Veurne terug in de tijd

Met het nieuwe Ballonbier duikt Veurne terug in de tijd

Geschreven op 12 april 2024 om 08:26 door Mario De Wilde

Historisch Veurne keert morgen zaterdag 13 april niet enkel terug in de tijd met theaterwandelingen en andere activiteiten, ook de smaakpupillen laten je proeven van tijden van weleer! Zo haalden Reflux Brewers en Stad Veurne het Ballonbier terug vanonder het stof! Ballon was destijds een exportbier van eerste klasse gebrouwen door brouwerij De Fabriek van de familie Debeerst. Het werd voor het eerst gebrouwen in het late interbellum en zou zijn naam te danken hebben aan een ballonwedstrijd die omstreeks 1936 plaatsvond in de Veurnse wijk Voorstad. Tijdens de Tweede Wereldoorlog verdween Ballon even door moeizame toelevering van grondstoffen.

Wist je dat er, in de plaats van Ballon, tijdens de Tweede Wereldoorlog een ander biertje werd gebrouwen van 0,8% met suikerbiet als basisingrediëntje?
Na de Tweede Wereldoorlog komt het Ballonbier terug, een export van 3,8° van hoge gisting. Vanaf 1951 dient de brouwerij, wegens de grote concurrentie van grotere (Brusselse) brouwerijen die lagerbier produceerden, over te schakelen naar bieren op lage gisting. Ook de Ballon-export werd een biertje van lage gisting.

Begin jaren ‘60 stopte Guido Debeerst echter met het brouwen en daarmee verdween ook Ballon. Maar nu kan je voor het eerst in meer dan 60 jaar terug proeven van dit legendarisch Veurns biertje!
Het is een biertje van lage gisting geworden van 5,2%. Er werd gewerkt met een typische pilsmout en 2 hoppen die het bier mild bitter, licht kruidig en een aangenaam grasachtige smaak geven. Hij heeft tevens een droge afdronk. Zeer aangenaam en mooi afgerond. Als dit geen extra reden is om naar Historisch Veurne te komen!

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.