Marianne Vos wint Wevelgem bij de dames
Uiteindelijk is het de onvermijdelijke Nederlandse Marianne Vos die Gent-Wevelgem op haar palmares mag schrijven in 2021. Vijfde Nederlandse overwinning op tien stuks van Gent-Wevelgem was een feit. Op een fietslengte werd onze landgenote Lotte Kopecky tweede.
In tegenstelling tot de heren hielden de dames de wedstrijd lang gesloten. De eerste schiftingen vielen zoals voorzien op de Kemmelberg. Slachtoffer hier was Jolien D’Hoore die vandaag haar dagje blijkbaar niet had. Op twintig kilometer van het einde kwamen drie kleine pelotonnetjes terug samen van waaruit 2 Italiaanse dames Borghini van SD Worx en Paladin van Liv Racing ontsnapten. Ze haalden maximaal 30 seconden maar het mocht niet baten.
Op 500 meter van het einde waren ze eraan voor de moeite. Kopecky koos het goede wiel van Vos maar kwam er niet meer over en zodoende schrijft de Nederlandse voor het eerst de klassieker op haar naam en is het dubbel feest bij Jumbo Vista.
Uitslag
1 Marianne Vos (NED) 3u45’08”
2 Lotte Kopecky (BEL) z.t.
3 Lisa Brennauer (DUI)
4 Elisa Balsamo (ITA)
5 Marta Bastianelli (ITA)
6 Emilia Fahlin (ZWE)
7 Kristen Faulkner (USA)
8 Sarah Roy (AUS)
9 Emma Cecilie Jørgensen (DEN)
10 Lauren Stephens (USA)