Home > Lek Me Liptje. De nieuwe appelsapjes van de Mobiele Fruitpers uit Beernem. Score: 93/100

Lek Me Liptje. De nieuwe appelsapjes van de Mobiele Fruitpers uit Beernem. Score: 93/100

Geschreven op 1 mei 2025 om 07:00 door Mario De Wilde

‘Lek Me Liptje Test’ is een culinaire rubriek waarbij de redactie proefondervindelijk een objectieve en geheel onafhankelijke test uitvoerde van nieuwe smakelijke of gevierde producten, een menu of een aantal gerechten in een West-Vlaams restaurant. Deze week werden ons de nieuwste appelsapjes van de Mobiele Fruitpers geleverd. Met het kwik dat op een deugddoende 23 graden wees, lieten we ons dat geen tweemaal zeggen. ‘Klik’ zei het ‘liptje’ van het blikje….Love at first sip!

Zin in heerlijk troebel appelsap van eigen kweek? Welnu, in onze eigen provincie worden ze al jaren met veel passie en ambachtelijke kennis gemaakt. Bij de Mobiele Fruitpers in Beernem brengen ze sinds kort bruisende vruchtensappen op de markt waar je smaakpapillen van juichen. Het gaat om (en noteerd ie naam) Renett. Het recept is even eenvoudig als gedurfd: puur appelsap, gekruid met een unieke fruitcombo en bubbels die vonken geven. Meer hebben ze bij de Mobiele Fruitpers niet nodig om je te overtuigen van de pure smaak van hun blends. Op de redactie mochten we als eersten deze acht bruisende appelsapcombo’s in blik proeven

Appel + Kriek: Kriek it up! Een fruitige flirt van gedurfde zoetheid en dieprode nostalgie

Appel + Peer: peer-fect in balans: sappig, speels en met zachtzoet randje

______________________________________________________________________

Appel + Aardbei: deze juicy love story van zomer en zacht is een match made in heaven

 

100% appel: the real deal: een smaakbom van puur appelsap met een speelse twist

______________________________________________________________________

Appel + Framboos: fram-boost je dag met deze fluweelzachte mix met ondeugende bite

Appel + Gember & Citroen: bubbly & bold: de ultieme wake-up call voor je smaakpapillen

_______________________________________________________________________

Appel + Blauwe bes: een bruisende blend van fruitig zoet met een lichtzure toet

Appel + Rabarber: flamboyant fris: deze zuurzoete dorstlesser is nét dat tikkeltje eigenwijs

Bij Renett gaan ze voluit voor kwaliteit. Slechts 2, 3 of 4 ingrediënten. Geen toegevoegde suikers, geen concentraten of bewaarmiddelen. Alleen 100% puurvruchtensap uit eigen productie, met liefde geperst in de eigen Mobiele Fruitpers en je proeft het meteen: het sap uit de bag-in-box van Houtlandse tuinsappen is volop genieten van puur sap. Gezond en lekker fruit, afkomstig uit Belgische boomgaarden. Welke van de smaken je ook kiest, je proeft altijd puur vruchtensap. Momenteel nog te koop bij Thijs en Célien van De Houtlandse Tuinsappen in Beernem (Halvemaanstraat 8). Op de website staan vanaf volgende week de verkooppunten.

Houtlandse tuinsappen perst bovendien je appels en peren op de vaste locatie te Beernem en in heel Vlaanderen met hun befaamde mobiele fruitpers. Meer nog! Sinds 2015 toveren ze ook je noten (wal- en hazelnoot) om tot notenolie van hoge kwaliteit. Volgens de traditionele Franse persing, dus vermalen én roosteren voor het persen. Koude persing is na aanvraag ook mogelijk.

Alle info op www.renett.be of  www.mobielefruitpers.be

Conclusie

Werkelijk bij alle acht de nieuwe smaken proef je heel overtuigend de pure smaak van verse appelen. Nog een bijkomend voordeel is dat je, bij de combinaties, nog wel de smaak van appelsap proeft. Vaak overheersen andere fruitsoorten de basis van de appelsmaak maar dat is hierbij zeker niet het geval. drinkt. Als er appelsap op de verpakking staat, wil je toch altijd appelsap proeven toch? Welnu, dat maakt deze blikjes van de Mobiel Fruitpers zo uniek. De sapjes zijn ook niet stroperig, niet overdreven zoet en ze doen me wat denken aan aan de sapjes die mijn oma vroeger maakte. Op de redactie neigen deze sapjes naar een meer dan terechte 93/100 score, ook gezien de gemiddelde prijs voor een blikje van 2.50 euro. Laat de warme zomer maar komen…..

 

 

3 reacties

Serge. Tielt
Geschreven op 2025-05-01 20:10:14
Echt wel de beste die er zijn. Hier komt geen Cola of Fanta meer in huis. Serge. Tielt
Delvoye
Geschreven op 2025-05-01 09:32:49
Het klopt over de ganse lijn wat jullie schrijven. Dit smaakt echt naar sap zoals ze vroeger rechtstreeks uit de boomgaard kwamen. Ik lust ze rauw en lekker fris. Delvoye, Brugge
Lukas Barbiaux
Geschreven op 2025-05-01 07:37:20
Toen we vorig jaar op bezoek waren bij mijn kozijn in Zeebrugge, heb ik voor het eerst van de appelsappen van dit merk geproefd. Die had het sap in een grote verpakking in Beernem gekocht. We vonden het zo lekker van smaak dat ze ons in een karaf nog wat voor ons thuis in Ieper meegaf. Nu lees ik de reportage hierover wat ook toeval is. Onze vraag: zijn die sappen ook in de buurt van Ieper of de Westhoek te krijgen. Lukas Barbiaux

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.