Home > Leerlingen van Bredense scholen krijgen lessen rond dodehoekongevallen

Leerlingen van Bredense scholen krijgen lessen rond dodehoekongevallen

Geschreven op 15 oktober 2025 om 09:00 door Mario De Wilde

In oktober worden de tweejaarlijkse dodehoeklessen georganiseerd voor alle leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar van de Bredense scholen. Het gemeentebestuur werkt hiervoor samen met Colruyt, waarbij de warenhuisketen met een vrachtwagen ter plaatse komt aan het gemeentehuis.

De dodehoeksessie is een educatieve praktijkles over zichtbaarheid in het verkeer en toont de kinderen de gevaren van de dode hoek. “De sessie bestaat uit twee onderdelen: eerst neemt de chauffeur de hele klasgroep mee rond de vrachtwagen om bij elke dode hoek een woordje uitleg te geven. In het tweede deel van de sessie kunnen de kinderen in kleinere groepjes zelf eens achter het stuur kruipen om te ervaren wat een chauffeur wel of niet kan zien”, geeft schepen van mobiliteit Lucas Vandendriessche aan.

De leerlingen gaan naar huis met enkele vuistregels die ze dagelijks in het verkeer kunnen toepassen. Na de sessie krijgen de leerlingen ook een klein aandenken.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.