Home > Lars Hillewaere uit Oostduinkerke loopt half mei de kust af (100 km) voor Go Ocean

Lars Hillewaere uit Oostduinkerke loopt half mei de kust af (100 km) voor Go Ocean

Geschreven op 27 april 2025 om 07:00 door Mario De Wilde

Lars Hillewaere uit Oostduinkerke loopt op 15 mei de volledige Belgische kust af (100 km) in één dag en haalt daarbij geld op voor Go Ocean, een bedrijf dat projecten uitvoert om het leven terug te brengen naar onze (Noord)zee. Leuk weetje: Wim Willaert is ambassadeur voor het bedrijf…. Lars is vier jaar geleden voor zijn werk verhuisd naar Nederland. Daar woont hij nu samen met zijn vriendin Valérie, die de West-Vlaming gaat ondersteunen met voeding, drank en aanmoediging tijdens dit avontuur. De laatste 25 km van zijn trip wordt Lars vergezeld door zijn sportkameraad Arnout, die hiervoor uit Nijmegen komt afgezakt.

Lars Hillewaere: “De inspiratie voor dit initiatief komt van Matthieu Bonne, die in 2020 de volledige Belgische kustlijn heeft gezwommen. Alleen kan ik niet zo goed zwemmen, dus dan is het maar hardlopen geworden. Qua bijzondere sportieve projecten zijn we nochtans niet aan ons proefstuk toe. Zo hebben we (n.v.d.r.: Lars zelf, Arnout en een derde vriend die er nu niet bij is) vorig jaar alle Trappistenbrouwerijen in België en Nederland af gefietst, goed voor ongeveer 750 km in 5 dagen. Ook daar stond Valérie paraat met onze koffers, voor morele steun en om ons avontuur vast te leggen in beeld. Ik moet wel toegeven dat ikzelf nog nooit verder gelopen heb dan een marathon (42 km), dus 100 kilometer in één dag is best spannend, maar met veel geduld en doorzettingsvermogen moet dat ongetwijfeld lukken.”

Duurzaamheid draagt Lars hoog in het vaandel. Daarom heeft hij ervoor gekozen om aan de onderneming een inzamelingsactie aan te koppelen voor Go Ocean. Deze start-up, opgericht door twee ondernemende Vlaamse dames, herstelt de biodiversiteit in onze oceanen, die ernstig onder druk staat door menselijke activiteiten. Dat doen ze door o.a. het aanleggen van mangroves, koraalriffen en oesterbanken. Lars: “Ook het shirt waarin ik ga lopen, is duurzaam. Boldwill, een Nederlands bedrijf met als missie om sportkleding plasticvrij te maken, sponsort namelijk een shirt gemaakt van 100% natuurlijke grondstoffen, dus zonder synthetisch polyester. De inzamelactie staat nu op net geen 2.000 euro, met dank aan gulle steun van familie, vrienden en collega’s. Daar ben ik al heel blij mee. Toch zou ik graag nog een stap verder gaan. Met ongeveer 4.500 euro kunnen we namelijk een eco-blok in de haven van Blankenberge financieren, waar ik ook zal langskomen op 15 mei! Zo’n blok is onderdeel van de strekdam, maar dient tegelijkertijd ook als habitat voor allerlei kleine zeediertjes. Met deze blokken wil Go Ocean het leven naar de haven terugbrengen. Hoe mooi zou het dus zijn als we met zijn allen in deze actie letterlijk een groot steentje kunnen bijdragen voor onze Noordzee?”

Lars & Co hebben al redelijk wat geld opgehaald, maar ze zouden heel graag tot boven €4.500 komen om een ecoblok in de haven van Blankenberge te sponsoren. Maar info op www.gofundme.com/f/hardlopen-voor-de-noordzee en https://goocean.be/lars-hillewaere-x-go-ocean/

 

 

 

1 reactie

Peter Hillewaere
Geschreven op 2025-05-04 08:32:51
Mijn jongste spruit, altijd klaar om het milieu een handje toe te steken. Waar zijn al die natuurliefhebbers? Steun zijn actie aub.

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.