Krijgt Dante Vanzeir vanavond zijn eerste basisplaats bij Cercle tegen ex-team AA Gent?
Met nog vijf wedstrijden te spelen in de reguliere competitie wacht Cercle Brugge vanavond al een nieuwe opdracht. Vrijdagavond trekt Groen-Zwart naar de Planet Group arena voor een uitmatch tegen KAA Gent. Coach Onur Cinel blikte nog even terug op de afgelopen derby én benadrukte de progressie die zijn team boekte. “Ik denk dat we ons al flink hebben ontwikkeld als je naar de laatste wedstrijden kijkt. Maar we kunnen ons nog verder verbeteren”, aldus de T1.
Cinel ziet de afgelopen derby als typerend voor het groen-zwarte seizoen tot nu toe. “Over het algemeen zitten we wat onze resultaten betreft in een goede fase” zegt hij. “Maar het is een beetje het verhaal van ons seizoen. We spelen in onze meeste wedstrijden echt goed, beter dan de tegenstander, en toch eindigen we vaak met een gelijkspel of nederlaag”, legt de Duitser uit.
Toch kijkt de coach vooral vooruit. “Ik kijk uit naar de volgende wedstrijden, maar ik denk niet alleen aan de komende vijf affiches of aan de play-offs.”
Hij hoopt namelijk dat Cercle haar dominante spel omzet in meer punten. “We moeten meer wedstrijden winnen in verhouding tot hoe goed we spelen. Zeker omdat we op vele momenten beter spelen dan de tegenstander.” De vraag is of Dante Vanzeir eindelijk aan de aftrap mag staan (en wel tegen zijn ex-ploeg). Verhuurd door AA Gent aan Cercle Brugge voor een half seizoen, maar na vijf wedstrijden nog steeds zonder basisplaats: waar leidt de bizarre campagne van Dante Vanzeir heen? De 27-jarige Limburger verbijt bij de Vereniging zijn ongeduld. Mogelijk komt hij vrijdagavond in de Planet Group arena eindelijk eens aan de aftrap, al laat Onur Cinel nog niet in zijn kaarten kijken.