Home > Kijk. Zeven daders van zware vechtpartij op kusttram in de Haan alsnog voor de rechter

Kijk. Zeven daders van zware vechtpartij op kusttram in de Haan alsnog voor de rechter

Geschreven op 26 mei 2026 om 09:21 door Mario De Wilde

Het gerecht tilt zwaar aan de zware incidenten op een kusttram in De Haan gisteravond. Aanvankelijk was er sprake dat de daders vanmorgen al op vrije voeten zouden zijn, maar daar is beroep tegen aangetekend. De zware vechtpartij begon toen een controleur een vervoersbewijs aan een van de buitenlandse inzittenden vroeg. De jongere had trouwens ook nog een fiets op de tram meegenomen. Dat had de man beter niet gedaan want als door een wesp gebeten kwamen de ‘vrienden’ van de jongere meteen ter hulp en knokten er op los. Voor de controleurs en de tramchauffeur was het vrijwel onmogelijk om de vechtersbazen in bedwang houden. Andere aanwezigen op de tram keken geschokt toe. Een van de betrokken jongeren kwam op een bepaald moment in ontbloot bovenlichaam opnieuw de tram op om zijn ‘vrienden’ te helpen en begon op zijn beurt vuistslagen uit te delen. Er werd een noodsignaal naar de politie uitgestuurd maar toen werd de toestand nog erger.

Twee politieagenten liepen verwondingen op en ook buschauffeur Marc werd knock-out geslagen toen hij de toestand wilde bedaren. Vanmorgen was iedereen weer op vrije voeten. Twee agenten en de trambestuurder liggen nog in het ziekenhuis.

De 18-jarige man die gisteren werd opgepakt na het geweldsincident op een tram in De Haan, wordt vandaag voorgeleid bij de onderzoeksrechter in Brugge op verdenking van opzettelijke slagen en verwondingen met ziekte of arbeidsongeschiktheid van minder dan of gelijk aan vier maanden tot gevolg, met verzwarende omstandigheden ten aanzien van personeelsleden van De Lijn. Intussen werden ook een tweede en derde verdachte gearresteerd. Het gaat om twee 19-jarige mannen. Een van hen werd gisteravond in zijn woning opgepakt door PZ Zennevallei. De andere verdachte werd in Brussel opgepakt. Beiden worden vandaag voorgeleid bij de onderzoeksrechter.

 

 

6 reacties

Lisette
Geschreven op 2026-05-27 10:14:23
Geef chauffeurs en politie teasers zodat ze hun aanvallers kunnen neutraliseren naar Politiekantoor vastzetten tot familie met bewijzen vb trouwboekje dat ze familie zijn ze komen.ophalen en rekening voor interventie onder daders verdelen
Jos Verelst
Geschreven op 2026-05-26 10:04:30
Neen mensen, dit is maar een uitzondering. We mogen echt niet veralgemenen. En nee, we hebben geen migratieprobleem. Het is gewoon weer wachten tot de volgende kloppartij. Tot er een dode valt en heel het land en de politiek van een schande spreekt. We hebben zelf een geadopteerde jongen uit Senegal maar we willen van a tot z weten waar hij naartoe gaat. Een 23 uur thuis is 23 thuis en geen minuut later. Dat werkt heel goed en niemand heeft een probleem. Jos Verelst
Annelies Swimberghe. Middelkerke
Geschreven op 2026-05-26 09:48:05
Je zal maar met je kindjes op de tram zitten wanneer dat juist op dat moment voor je gebeurt. Een trauma voor de rest van je leven. Is er nu geen enkele politieker die wil rechtstaan? Annelies Swimberghe. Middelkerke
Fun Snow
Geschreven op 2026-05-26 09:40:40
De reden waarom ze zo ver durven gaan, is omdat er meestal toch niks mee gebeurt. In negen op de tien gevallen liegen ze gewoon dat ze geen ID bij zich hebben en geven ze een vals adres op. Politieversterking voor zulke agressieve kansenparels komt er zelden of nooit. Iedereen die al eens een controle op de bus of tram heeft meegemaakt, weet precies hoe het eraan toegaat. We glijden af naar een low-trust society, niet alleen door de grote culturele verschillen, maar ook omdat niemand nog gelooft dat het crapuul effectief gestraft zal worden. Hetzelfde zie je ondertussen met sluikstorten. Een bepaalde hardnekkige groep allochtonen heeft door dat ze kunnen doen wat ze willen door onze ongelofelijke lafheid te feiten te benoemen en aan te pakken.
Geert Vandewiele. Izegem
Geschreven op 2026-05-26 09:31:25
Alsjeblief. Gelieve geen negatieve reacties na te laten op de krant en sociale media. De familieleden van de jongeren in kwestie hebben het momenteel ook heel moeilijk en voor de arme jongens was het een heel warme dag. Bovendien komt er nog een brutale blanke mijnheer om een vervoersbewijs vragen. Dat is toch om ruzie vragen? Hoe moeten deze jongens zich nu voelen na een uur zware ondervraging op het politiebureau? Stof tot nadenken. Geert Vandewiele. Izegem
Pieter Mandelez
Geschreven op 2026-05-26 09:27:56
Dit is nog maar het begin, hoor. De zomer van de jongeren is nog maar pas begonnen. Prachtig voorbeeld! Arme politie, arme conducteurs die volledig in de steek gelaten worden. Pieter Mandelez.

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.