Home > Kijk. Langnek Mundri drinkt al volledig zelfstandig van de fles in Bellewaerde Park

Kijk. Langnek Mundri drinkt al volledig zelfstandig van de fles in Bellewaerde Park

Geschreven op 19 februari 2026 om 07:00 door Mario De Wilde

Mundri, het mannelijk girafje dat op 8 februari werd geboren, drinkt volledig zelfstandig van de fles. Hoewel moeder Kamala haar jong bij de geboorte aanvaardde, liet ze het drinken niet toe, waardoor de toekomst van het jonge stierkalf zeer onzeker werd. In de eerste uren na de geboorte ging het pasgeboren giraffenkalf op zoek naar de uier van zijn moeder, maar zij liet haar jong niet toe bij haar te drinken. Omdat een giraffenkalf de eerste uren na de geboorte colostrummelk moet krijgen, werd deze door de verzorgers via een maagsonde toegediend aan het kalfje. Hierdoor had het kalf alle noodzakelijke antistoffen meegekregen en kon de band tussen moeder en zoon groeien, in de hoop dat het natuurlijk zoogproces op gang zou komen en Mundri alsnog bij zijn moeder zou kunnen drinken. In nauw overleg met de dierenarts werd de situatie van nabij opgevolgd. Ondanks herhaalde pogingen bleef Kamala dit echter weigeren en begon zich te ergeren aan het aandringen van haar kalf en zijn aanwezigheid.

Vrijdag werd de situatie onhoudbaar en moest Mundri voorgoed van de moeder gescheiden worden. Hij had sinds zijn geboortedag geen voeding meer kunnen opnemen en zijn gezondheid zou snel achteruit gaan. Kamala werd zelf als jong met de fles grootgebracht, nadat haar moeder Simone haar niet aanvaardde. Aangezien moedermelk essentieel is voor de overleving van het jong, werd beslist ook Mundri meerdere keren per dag met de fles te voederen. Omdat het kalf zich in de eerste dagen gehecht had aan zijn moeder, was het geen evidente opdracht om hem na één week nog aan de fles te krijgen. Dag en nacht waren de verzorgers in Bellewaerde aanwezig om hem het drinken aan te leren en dat verliep zo moeizaam dat de toekomst van Mundri heel onzeker was.

Alle middelen werden boven gehaald om zijn zelfstandigheid en zuigreflex verder te stimuleren. De doorbraak kwam er wanneer de verzorgers een hulpmiddel bouwden dat de buik van een moedergiraf nabootst waarin de fles werd opgehangen. Dit werkte bevorderend, want sinds Mundri deze kunstmoeder ontdekte drinkt hij volledig zelfstandig fles na fles leeg. Mundri stelt het goed en groeit gezond op onder het waakzame oog van de verzorgers en de dierenarts. Zijn geboorte is bijzonder positief nieuws voor het kweekprogramma van de sterk bedreigde Rothschildgiraf

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.