Kaapt Frederiek Van Pamel nog een laatste keer ‘Mooiste kerstversiering’ in Brugge weg?
Brugge organiseert opnieuw wedstrijd ‘Mooiste kerstversiering’ voor handelaars. De kende Brugse bloemkunstenaar Frederiek Van Pamel heeft die al enkele keren in de wacht gesleept en voor de laatste keer bracht hij aan zijn winkel in de Ezelstraat een prachtige kerstversiering aan. Na lang overwegen en tal van emotionele gesprekken heeft Frederiek Van Pamel immers beslist te stoppen met zijn winkel. 2025 wordt dus zijn laatste kerst op de locatie in hartje Brugge. De gezondheid van Frederiek laat hem al geruime tijd in de steek waardoor hij sinds januari niet meer actief is binnen zijn bedrijf.
Met prijzen tot 1.000 euro per categorie wil de Stad de inspanningen van de lokale handelaars belonen en aanmoedigen om hun gevels feestelijk te versieren. Inzendingen kunnen tot en met woensdag 17 december 2025 worden ingediend via openbaardomein@brugge.be, samen met een foto van de versierde gevel. Een jury kiest de winnaars.
De prijzen zijn als volgt verdeeld:
· Handelaars centrum: 1ste prijs €1.000, 2de prijs €500, 3de prijs €250
· Handelaars deelgemeenten: 1ste prijs €1.000, 2de prijs €500, 3de prijs €250
· Daarnaast ontvangt elke deelnemer een Bruggebon ter waarde van €50
Samen maken we van Brugge een warme kerststad
Schepen van Economie Minou Esquenet: “De kerstperiode brengt mensen samen, en dat willen we ook letterlijk zien in onze straten. Wanneer handelaars hun gevels versieren, dragen ze bij aan een warme en sfeervolle stad. Dat is niet alleen mooi om te zien, maar ook goed voor de lokale handel.”
“Tijdens de vorige edities, van 2021 tot 2024, zagen we telkens tientallen prachtige inzendingen”, zegt schepen van Openbaar Domein Franky Demon. “We merkten dat versierde winkelgevels echt een verschil maken in hoe inwoners en bezoekers Brugge ervaren. Daarom zetten we dit initiatief graag verder.” De wedstrijd is ook een manier om de deelgemeenten meer te betrekken bij de kerstsfeer. “We willen dat niet enkel de binnenstad baadt in kerstlicht, maar dat ook deelgemeenten volop meegenieten.”
“Als schepen van Economie vind ik het heel belangrijk om de deelgemeenten in de kijker te zetten. Dit jaar maak ik een grote ronde in Brugge waar ik de ondernemers uit de deelgemeenten bezoek om naar hun wensen en zorgen te luisteren. Een van de grote lijnen in al deze bezoeken is de vraag om de deelgemeenten meer mee te nemen in acties die in het centrum plaatsvinden. Daarom zorgen we dit jaar ook voor prijzen specifiek voor de handelszaken in de deelgemeenten. Het is hartverwarmend om te zien hoe onze handelaars hun creativiteit gebruiken om Brugge te laten schitteren. Met deze wedstrijd brengen we samen het kerstgevoel tot leven – van het historisch centrum tot in elke wijk”, aldus schepen Minou Esquenet.
Handelaars kunnen zich tot en met woensdag 17 december 2025 inschrijven via openbaardomein@brugge.be met een foto van hun versierde gevel. De winnaars worden later in december bekendgemaakt.