In Brugge kan je nu ook gebruikmaken van 100% elektrische deelwagens
Brugge verwelkomde gisteren de 100% elektrische deelwagens. Met BattMobility erkende Stad Brugge een nieuw deelwagenplatform. BattMobility maakt zo zijn intrede in Brugge. Met in totaal zes deelwagens in Sint-Andries, Sint-Pieters, Sint-Jozef, Sint-Kruis en Assebroek is BattMobility meteen goed vertegenwoordigd in de stedelijke rand rond Brugge. Autodelen wint in Brugge steeds meer aan populariteit. “Ik ben tevreden met de komst van BattMobility in Brugge”, zegt burgemeester Dirk De fauw. “Hiermee hebben Bruggelingen die zich duurzamer willen verplaatsen nog meer mogelijkheden om dat te doen. Dat de deelwagens daarbij ook 100% elektrisch rijden, is een absolute troef.”
“Met Brugge als vijfde stad waar we ons aanbod uitrollen, merken we dat deelmobiliteit in de lift zit. Mensen gaan bewuster om met hun mobiliteit, maar willen liever geen compromissen maken in hun comfort”, zegt oprichter Chris De Guytenaer. BattMobility, in de volksmond ook wel ‘Batt’, kiest uitsluitend voor 100% elektrische wagens en dit in verschillende segmenten. Men kan zo een wagen boeken voor elke nood aan mobiliteit. Een Fiat 500e om door de smalle Brugse straatjes te laveren, een Tesla model Y voor een familietrip naar de Ardennen of een Volvo EX40 voor een professionele verplaatsing.
Gebruikers hebben keuze uit verschillende autodeelformules. Wie slechts af en toe een wagen nodig heeft, kan gebruikmaken van de BattFun-formule. De geregelde autogebruiker kan kiezen voor de engagementsformule BattFan, terwijl gezinnen met een grote vervoersnood een eigen wagen kunnen leasen. Die kunnen ze makkelijk via de BattMobility-app ter beschikking stellen van hun vrienden, buren en andere Bruggelingen met als resultaat dat hun lease goedkoper wordt. Dit is de logische volgende stap in stadsmobiliteit waar publieke ruimte, parkeren en elektrisch rijden steeds belangrijker wordt.
Ook bedrijven vinden met de BattforBusiness-formule een ideale oplossing voor hun werknemers. Via deze formule krijgen werknemers via de werkgever toegang tot goedkope, duurzame en kwalitatieve elektrische wagens. De werknemer en diens gezin kan zonder extra kosten ook privé gebruikmaken van de vloot van BattMobility. Deelwagens, poolwagens, salariswagens, mobiliteitsbudget… De werkgever kan gemakkelijk voldoen aan de diverse mobiliteitsnoden van het personeel.
De deelwagens van BattMobility staan in de Noordveldstraat (Sint-Andries), Potentestraat in Sint-Pieters, Sint-Jozefsplein en Marguerite Yourcenarstraat in Sint-Jozef, Petronilla van Outryvestraat in Sint-Kruis en de parking Gemeneweidebeek langs de Vossensteert in Assebroek.
Wie meer info wenst over het diverse aanbod van BattMobility, kan op maandag 16 december 2024 om 19.00 uur terecht op de infosessie in De Zorge (Moerkerkse Steenweg 194, Sint-Kruis). Inschrijven is niet verplicht, maar wel aan te raden en kan via de website www.battmobility.be/agenda.