Gratis ontbijt, lokale DJ’s en ‘Bring your own cup’ op Dag van de Jeugdbeweging in Brugge
Op vrijdag 18 oktober 2024 wordt alle geëngageerde jeugd uitgenodigd om Dag van de Jeugdbeweging te vieren! Een feestdag die het jeugdwerk extra in de bloemetjes zet. En terecht, want heel wat kinderen en jongeren vinden in hun jeugdvereniging waardevolle vrijetijdsinvulling. Jeugddienst Brugge trakteert daarom iedereen die in uniform naar ’t Zand komt op een ontbijt met muziek en randanimatie, vlak voor de school- of werkdag begint.
Gratis ontbijt, lokale DJ’s en “Bring your own cup”
Ook dit jaar wordt de traditie voortgezet: een heerlijk ontbijt en een feestelijk programma, tussen 6u30 en 8u ’s ochtends. Iedereen die in een jeugdvereniging zit en in uniform komt die dag, krijgt toegang tot de site op ‘t Zand. De twee winnaars van de DJ-contest: DJ MaVer en DJ Nitsuj zullen voor de muziek zorgen voor het vroegste feestje van het jaar. Nieuw dit jaar is het ‘Bring your own cup’ gegeven. Aanwezigen worden dus aangeraden om zelf een beker mee te nemen als ze graag iets willen drinken. Op die manier hoopt de organisatie minder kapotte bekers terug te vinden op het terrein.
Trots op de Brugse jeugdverenigingen
Het Brugse jeugdwerk maakt zich dus klaar voor een geweldige dag. Schepen van jeugd Matthijs Goderis: “Meer dan 7.000 kinderen en jongeren zijn lid van een Brugse jeugdvereniging, dat is heel veel. De cijfers liegen niet: jeugdwerk leeft in Brugge. Brugge heeft 41 jeugdbewegingen, we zijn dus een centrumstad met het hoogste aantal leden in een jeugdbeweging in onze provincie. Tijdens het ontbijt willen we onze jeugdverenigingen in de kijker zetten en extra benadrukken hoe fier we zijn op de inzet die onze jongeren week na week tonen. Samen spelen, organiseren en avonturen beleven; dat is waar het jeugdwerk voor staat en waar elke Brugse jongere trots op mag zijn.”
“Het jeugdwerk in Brugge staat voor verantwoordelijkheid en zorg voor elkaar, en dat dragen we ook uit tijdens het evenement van Dag van de Jeugdbeweging. Elk groot evenement gaat hand in hand met uitdagingen. Daarom werd er dit jaar opnieuw een charter opgesteld dat ondertekend kan worden door jeugdverenigingen die zich achter de boodschap scharen. In het charter staat dat we gaan voor een veilig en leuk evenement voor alle aanwezigen en dat we beroep doen op de verantwoordelijkheidszin van de groepen. Jongeren die onder invloed verschijnen, roken of vapen stroken niet met de waarden van het jeugdwerk en zullen ook geweigerd worden van het terrein. Wie het volledige charter wil nalezen of het wil ondertekenen, kan dat via de website jeugdwerkbrugge.be/dvdjb,” vult de schepen van jeugd aan.
Opbouw
Voor de opbouw kan de Jeugddienst dit jaar opnieuw rekenen op drie YOUCA (Youth for Change and Action) studenten. Zij zullen op donderdag 17 oktober meehelpen met de opzet van het feestterrein en zullen daarbij hun loon doneren aan een goed doel in het Zuiden.