Gratis ondergronds parkeren (7 op 10 chauffeurs) een enorm succes in Waregem
De ondergrondse parkings Het Pand en Zuiderpromenade zijn een groot succes. Dat blijkt uit de meest recente cijfers die aantonen dat het systeem van het eerste uur gratis parkeren massaal wordt gebruikt door bezoekers van het stadscentrum. Om het gebruiksgemak verder te vergroten, voert de stad Waregem dit najaar nummerplaatherkenning in en zal je cashless kunnen betalen.
Uit de analyse van de parkeergegevens voor de periode januari 2025 tot januari 2026 blijkt duidelijk dat kortparkeren de norm is. In parking Het Pand werden 282 319 gratis parkeerbeurten van minder dan één uur geregistreerd, tegenover 79 698 betalende beurten. Ook in parking Zuiderpromenade zien we dezelfde tendens, met 106 029 gratis parkeerbeurten tegenover 57 463 betalende. Daarmee bevestigen de cijfers dat de parkings in de eerste plaats worden gebruikt voor korte bezoeken aan winkels en diensten in het centrum.
Gebruiksgemak staat centraal
De stad zet al langer in op een gebruiksvriendelijk parkeerbeleid. In Het Pand verloopt bijna zeven op de tien gratis parkeerbeurten rechtstreeks aan de slagboom, zonder gebruik van een betaalautomaat. Waregem zat daarnaast ook in op een breed en toegankelijk parkeeraanbod met gratis kortparkeren op straat, shop & go-plaatsen en gratis randparkings op wandelafstand van het centrum.
Klaar voor de toekomst
Om het gebruiksgemak verder te vergroten, zal de stad dit najaar het systeem in de ondergrondse parkings vernieuwen. Daarbij wordt afgestapt van papieren tickets en gekozen voor een systeem met nummerplaatherkenning en cashless betalen. Bezoekers zullen bij het in- en uitrijden dus automatisch herkend worden. Voor wie minder dan een uur parkeert, wordt het nog eenvoudiger: zij zullen zonder enige handeling kunnen buitenrijden.