Home > Graafmachine raakt bom tijdens werken in Lombardsijde

Graafmachine raakt bom tijdens werken in Lombardsijde

Geschreven op 10 maart 2026 om 12:25 door Mario De Wilde

In Lombardsijde is deze voormiddag bij werken in de Westendelaan een oorlogsbom geraakt. De hulpdiensten en DOVO zijn ter plaatse en hebben de situatie onder controle. DOVO bevestigt dat er geen acuut gevaar is. Ook een evacuatie is niet aan de orde. Bij dit incident zijn geen gewonden gevallen.

Geen ontploffing, wel deflagratie

Bij diepere graafwerken is een oorlogsbom geraakt. Vlak nadien deed zich een ondergrondse ontsteking voor en getuigen namen een duidelijk plofgeluid en rookontwikkeling waar. Die rook is snel weggetrokken. De hulpdiensten waren onmiddellijk ter plaatse. Er werd onmiddellijk een preventieve perimeter en uitgangsverbod voor omwonenden uitgevaardigd. DOVO bevestigt na evaluatie dat het niet gaat om een ontploffing, maar over een ‘deflagratie’. Dat is een snelle verbranding, die zich trager voortplant dan de geluidssnelheid.

Obus, geen fosforbom

In tegenstelling tot eerdere berichtgeving betrof het geen fosforbom, maar een obus. Dat bevestigt DOVO. De bom werd geraakt toen graafmachines een sleuf voorbereidden voor een drainageleiding. DOVO ruimt nu onmiddellijk alle restanten van de bom op en geeft na hun interventie de werf opnieuw vrij.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.