‘Gevonden’ van Brugse schrijfster Sofie Cloet wint Literaire Parel voor populairste boek
De West-Vlaamse auteur Sofie Cloet heeft met haar roman ‘Gevonden’ de Literaire Parel gewonnen in de categorie Populairste Boek. De prijs, uitgereikt door Stichting Literaire Parel, bekroont boeken die een bijzondere indruk maken op lezers en zet de onafhankelijke Nederlandstalige auteur in de schijnwerpers. Voor Sofie is de overwinning meer dan een persoonlijke mijlpaal. “Deze prijs voelt niet alleen als een overwinning voor mij, maar ook voor Vlaamse romance. Het bewijst dat er in Vlaanderen ook schrijftalent binnen het romance genre aanwezig is en dat lezers graag kiezen voor verhalen van eigen bodem.”

‘Gevonden’ is het derde deel uit de eerste boekenreeks van de auteur, De Brugse Liefde, en wist met de meeste stemmen de felbegeerde publieksprijs in de wacht te slepen. Sofie liet 350 inzendingen achter zich. Ondertussen ligt Sofie’s nieuwste reeks, Alles draait om jou, in de rekken van elke Standaard Boekhandel, waar de boeken een warm onthaal krijgen van lezers. Daarmee zet deze vrije auteur een belangrijke stap naar een steeds bredere aanwezigheid binnen de reguliere boekenmarkt. “Als onafhankelijke auteur is het dubbel zo hard werken om je werk in de reguliere boekenwinkels te zien liggen, maar na het succes van mijn eerste serie zag Standaard Boekhandel gelukkig ook het grote potentieel.”
De auteur bedankt uitdrukkelijk haar lezers voor hun steun tijdens de stemperiode. “Deze prijs is het resultaat van een fantastische gemeenschap van lezers die mijn boeken hebben omarmd. Zonder hen was dit nooit mogelijk geweest.” Met de overwinning van GEVONDEN en het succes van haar nieuwste reeks lijkt de toekomst veelbelovend. De auteur kijkt ernaar uit om haar lezers de komende jaren nog meer verhalen van eigen bodem te bezorgen, maar eerst … een welverdiende schrijfpauze.
*De Literaire Parel is een initiatief van Stichting Literaire Parel en zet jaarlijks Nederlandstalige auteurs en hun werk in de kijker. De organisatie wil kwalitatieve boeken promoten en lezers actief betrekken bij het ontdekken en waarderen van literair talent.