Frederiek Van Pamel kleurt Damme voor de achtste keer wintermagie met bloemenkunst
Het stadsbestuur van Damme organiseert dit jaar voor de achtste keer Wintersfeer in Damme met bloemenkunstenaar Frederiek Van Pamel. Daarvoor is dit jaar niet enkel het Sint-Janhospitaal het canvas, maar ook de Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaartkerk. Tijdens de kerstvakantie kunnen bezoekers en inwoners terecht in het historische hart van Damme voor de indrukwekkende creaties van de bekende bloemenkunstenaar. De tentoonstelling vormt intussen een vaste traditie die erfgoed en natuurpracht samenbrengt. De tentoonstelling opent op zaterdag 20 december 2025 en loopt tot en met 4 januari 2026. Op haar openingsdag is er meteen een nocturne en is de tentoonstelling open tot 21 uur.

Sfeerkunstenaar Frederiek Van Pamel kreeg de afgelopen jaren telkens het vertrouwen van het stadsbestuur om het historische kader van Damme warm aan te kleden voor de feestdagen. “Het blijft een inspirerende uitdaging om elk jaar iets vernieuwends te creëren binnen dit bijzondere erfgoedkader. Elk jaar kan ik beroep doen op een vaste groep vrijwilligers die er samen met mij in de aanloopweken iets prachtigs van maken.”
“Ik ben ervan overtuigd dat we ook dit jaar veel bezoekers van Damme zullen kunnen charmeren”, vertelt schepen van Toerisme, Filip Babylon. “Damme heeft al enkele jaren de naam als plaats waar het tijdens de koude dagen goed vertoeven is. Ook dit jaar zullen we die rol opnemen.”
“We maken werk van een warm Damme tijdens de feestdagen. De sfeerkunst van Frederiek valt mooi binnen deze visie. We kijken ernaar uit om dit jaar naast het Sint-Janshospitaal, ook opnieuw de kerk een metamorfose te laten ondergaan. Ik wens iedereen veel inspiratie, vreugde en vrede toe bij de bloemenpracht van Frederiek”, voegt burgemeester Joachim Coens toe.
De tentoonstelling opent, met uitzondering van 25 december en 2 januari, elke dag om 11 uur. Op dagen zonder nocturne is de expo te bezichtigen tot en met 19 uur, met uitzondering van 24 en 31 december, dan sluiten de deuren om 16 uur. Tickets voor Wintersfeer in Damme zijn online te koop via winterindamme.be of aan de kassa van het Sint-Janshospitaal.