Home > Er komen flink wat nieuwe bushaltes bij in De Haan, Wenduine en Klemskerke

Er komen flink wat nieuwe bushaltes bij in De Haan, Wenduine en Klemskerke

Geschreven op 26 oktober 2025 om 07:00 door Mario De Wilde

De Haan investeert in vernieuwde bushaltes in het kader van de uitrol van de ‘basisbereikbaarheid’. De aanpassingen moeten de bushaltes niet alleen comfortabeler en veiliger maken, maar ook toegankelijk voor personen met een beperking. Er komen onder meer blindegeleidetegels en verlaagde voetpaden.
De West-Vlaamse Intercommunale (WVI) werkte een ontwerp uit voor de aanpassing van de haltes ‘De Haan-Sporthal’, ‘Wenduine Centrum’ en ‘Klemskerke Dorp’.

Schepen voor Mobiliteit Hilde Dhont:“Het gaat om een grote investering, maar met deze ingrepen verbeteren we de toegankelijkheid van het openbaar vervoer voor iedereen. Daarnaast grijpen we de kans om de omgeving van de haltes veiliger en overzichtelijker in te richten, zowel voor voetgangers als voor fietsers.”

In Klemskerke-Dorp wordt niet alleen een nieuwe halte gebouwd, maar meteen wordt ook het volledige parkeerplein opnieuw aangelegd.

Aan de bushalte De Haan-Sporthal op de Nieuwe Steenweg wordt de verkeersveiligheid verhoogd: er blijft nog maar één toegang tot de parkeerplaats bij de sportterreinen, er komt een aangepaste oversteekplaats voor voetgangers en het fietspad wordt duidelijker gemarkeerd.

In Wenduine komt er een groot bushok aan de halte bij de tram, dat gebruikt kan worden door zowel bus- als tramreizigers. Verderop, ter hoogte van de De Smet de Naeyerlaan, wordt er nog een tweede bushok voorzien. Ter hoogte van de haltes worden een aantal voetpaden verlaagd en er worden blindegeleidetegels aangelegd.

De totale kostprijs van de werken bedraagt € 632.777,37 (inclusief btw). Een deel van deze investering wordt gedragen door een subsidie voor toegankelijkheid. De gemeenteraad keurde op 23 oktober de opstart van de procedure goed. De werken zelf zijn gepland voor 2026.
Hoppinpunten
Naast deze gemeentelijke projecten investeert ook het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) in verbeterde businfrastructuur, door de aanleg van Hoppinpunten. Dat zijn punten waar verschillende vervoermiddelen zoals auto, bus, tram, fiets,… samenkomen. Momenteel wordt zo’n Hoppinpunt aangelegd aan de Vosseslag. Hier komt onder meer een fietsenstalling voor 164 fietsen en bakfietsen onder de voetgangersbrug. De rijweg krijgt een nieuwe asfaltlaag, en de zuidelijke helling van de brug wordt toegankelijk gemaakt met een hellend vlak. Ook de verkeerslichten op het kruispunt van de Vosseslag met de Koninklijke Baan (N34) worden aangepast om fiets- en voetgangersconflicten te vermijden. In 2026 volgt ook een nieuw Hoppinpunt aan de Nieuwe Rijksweg, ter hoogte van het tramhuisje.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.