Emma Meesseman wint haar vierde Euroleague-titel met Ekaterinburg
Onze West-Vlaamse basketbaltrots mag zich opnieuw Europees kampioen noemen na het behalen van haar vierde titel met haar Russische ploeg. In de finale, gespeeld in Istanbul, was de Russische ploeg met 68-78 te sterk voor Perfumerias Avenida.
Emma’s statistieken mogen er ook zijn. Zij scoorde 19 punten en met 8 rebounds, 3 assists, 1 steal en 1 blokshot mag ze terugblikken op een uitstekende wedstrijd en was ze meebepalend voor deze overwinning. Daarmee evenaart ze het record van Ann Wauters.
Na deze overwinning gaat het terug naar Rusland voor de play-offs. “Niet veel tijd dus voor te feesten”, lacht Meesseman. “Woensdag staat reeds de eerste wedstrijd op het programma tegen Dynamo Kursk. Daar gaan we op zoek naar de zesde Russische landstitel”, besluit ze.
Daarna is ze terug in de heimat voor de voorbereiding met de Belgian Cats op het EK (14-28 juni) en de Olympische spelen van 23 juli tot 8 augustus. Misschien trekt ze nog naar de WNBA maar dat wordt pas na het EK beslist.