Eigen dienstwagen voor teamleiders in Middelkerke zorgt voor meer snelheid en flexibiliteit
Zopas namen de ‘ploegbazen’ van de verschillende diensten domein en gebouwen van Middelkerke elk hun nieuwe dienstwagen in gebruik. Geen overbodige luxe, zo vlak voor de zomer, want de interventies stapelen zich dan op. “Snel ter plekke zijn voor een goeie evaluatie en opvolging verhoogt de efficiëntie en uiteindelijk de dienstverlening op het openbaar domein”, zegt schepen Ethel De Blieck.
Uitgebreid onderhoudsplan
De verschillende diensten van de afdeling domein en gebouwen staan in voor diverse technische aspecten van de gemeentelijke dienstverlening. “Dat gaat over reinheid, onze schoonmaakteams, onze logistieke diensten en onze uitvoerende technische diensten zoals wegenis of groen. Zij werken vooral op het terrein, of in verschillende gebouwen van ons verspreide patrimonium. Om hun teams sneller bij te staan, of om verschillende opdrachten goed voor te bereiden, beschikken alle operationele ‘ploegbazen’ nu over hun eigen dienstwagen. Dat is geen overbodige luxe, want dagelijks handelen hun ploegen tientallen interventies af, vaak op verplaatsing. De leasing van deze nieuwe dienstwagens zorgt ervoor dat onze teamleiders nu in optimale omstandigheden en vlot hun medewerkers kunnen bijstaan”, zegt Ethel De Blieck, als schepen bevoegd voor het openbaar domein en de gemeentelijke gebouwen.
Werken in veilige omstandigheden
“Als je zelf je eigen wagen hebt, ben je veel flexibeler”, zegt Christophe Suwier. Hij stuurt naast de gemeentelijke garage ook de logistieke diensten en het magazijn aan. “Wij leggen dagelijks tientallen verplaatsingen af met materiaal en signalisatie voor allerlei logistieke opdrachten. Een klein ‘akkefietje’ is daarbij niet zeldzaam. Wanneer er nog snel een nalevering nodig is, of ik wil bij de opstart van een evenement nog controleren of het aangevraagde materiaal aanwezig is, ben ik niet meer afhankelijk van de beschikbaarheid van een deelwagen. Dat bespaart mij tijd, mijn medewerkers kunnen meteen op me rekenen en onze ‘klanten’ zijn meteen geholpen bij het zoeken naar een oplossing. Vergeet niet dat er buiten de werkuren, elke dag en nacht van de week, inclusief het weekend, steeds een ploegbaas van permanentie is. Dan is het handig als we maar in onze auto moeten springen naar de plaats van interventie.”
“Iedere collega heeft dezelfde auto. We kozen voor handige, compacte bestelwagens. Zo kunnen we ook wat materiaal vervoeren. De nieuwe wagens zijn ook voorzien van de nodige markeringen en signalisatie.”
Actie in meerjarenplan
“Het beheer van ons wagenpark is één van onze belangrijkste ondersteunende voorzieningen. Het leasingplan voor bedrijfswagens is een vastgelegde actie in het meerjarenplan die een investering van 3,415 miljoen euro over zes jaar vertegenwoordigt. Op die manier garanderen we veilige en goed onderhouden voertuigen voor al onze medewerkers. Iets waar onze inwoners en vakantiegangers uiteindelijk ook baat bij hebben”, besluit Ethel De Blieck.