Home > De Sint en zijn Pieten verwelkomen brave Bruggelingen van 28 november tot 6 december

De Sint en zijn Pieten verwelkomen brave Bruggelingen van 28 november tot 6 december

Geschreven op 2 oktober 2025 om 07:00 door Mario De Wilde

Kasteel van Sinterklaas Brugge opent over zowat twee maanden opnieuw zijn deuren want dan wordt het Kasteel Ten Berghe (van vrijdag 28 november tot en met zaterdag 6 december 2025) omgetoverd tot een magisch Sinterklaaskasteel. De Pieten nemen de bezoeker(tje)s mee naar de mooiste kamers van het kasteel voor een betoverende rondleiding. Ga dat zien, ga dat ervaren….

Wat als … Iedereen een kijkje zou kunnen nemen in het magische kasteel van Sinterklaas? Kasteel van Sinterklaas Brugge is een unieke vorm van wandeltheater: de bezoeker(tje)s worden onderdeel van een meeslepend verhaal met prachtige decors. De absolute apotheose is de meet & greet met Sinterklaas. Een bezoek duurt ongeveer 60 minuten.

Kasteel Ten Berghe
Kasteel Ten Berghe is één van de mooiste kastelen van het land. Het beschermd monument, gelegen langs de Dudzeelse Steenweg in Brugge, heeft een rijke geschiedenis. Het interieur van het kasteel, met beschilderde wanden, sierlijke kroonluchters en schilderijen met portretten van de oorspronkelijke kasteelbewoners, is goed bewaard gebleven.

Sinterklaasplein met nieuwe activiteit
Het Sinterklaasplein is een gezellige plek naast het kasteel met extra activiteiten, warme vuurkorfjes en overdekte zitgelegenheid. “Hier kan je het paard van Sinterklaas ontmoeten of slenteren langs onze chalets met horeca en souvenirs. In onze grote tent organiseren we meermaals per dag extra activiteiten: disco dansen met de Pieten of voorleesverhaaltjes”, zegt organisator Nick Blontrock. “Er werd geïnvesteerd in een nieuwe poppenspelshow. De voorstelling onderscheidt zich door de actieve rol van het publiek: kinderen worden uitgenodigd om mee te zingen en zelfs het verloop van het verhaal te beïnvloeden. Zo wordt iedere show een unieke belevenis.”

Praktische informatie
Het kasteel wordt geopend van vrijdag 28 november tot en met zaterdag 6 december 2025. Een toegangsticket kost 16,50 euro per persoon. Elke bezoeker heeft een toegangsticket nodig, met uitzondering van kinderen jonger dan twee jaar (op het moment van het bezoek). Er is slechts een gelimiteerd aantal tickets beschikbaar. De online verkoop start op woensdag 1 oktober om 18 uur via
tickets.kasteelvansinterklaas.be.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.