Damme wint prijs voor…. bijenvriendelijke parkeerplaatsen
Het stadsbestuur van Damme is bekroond voor haar innovatieve bijenvriendelijke parkeerplaatsen in Moerkerke. De Vereniging voor Openbaar Groen vzw looft jaarlijks prijzen uit voor ambitieuze groenprojecten. De parkeerplaatsen, die Damme pionierde, worden ondertussen in andere besturen overgenomen.
De parkeerplaatsen werden aangelegd als onderdeel van de vernieuwingswerken aan het kruispunt van Moerkerkebrug, uitgevoerd in 2023 en 2024. De bijenvriendelijke parkeerplaatsen bevatten een 35cm dikke zandlaag onder de middenstrook, waar de zachtaardige zandbijen nestgelegenheid vinden. De ingenieuze aanlegmethode met Drainix-platen, zorgt voor een goede regenwater afvoer én duurzame parkeercomfort. De omgeving van de parkeerplaatsen is ruim voorzien van diverse groenvormen met lange bloeibogen, als bijenvoedsel.
De parking is pionierswerk van Damme, uitgevoerd door de dienst Stadsontwikkeling. Dat pionierswerk werd door de jury goed beoordeeld en toont bovendien lef en visie, schrijft de commissie over haar beslissing. Ook andere steden zoals Ieper hebben al zo’n parking uitgevoerd naar voorbeeld van Damme, of overwegen een soortgelijk project.
“We zijn erg blij met de bekroning voor deze innovatieve parking ”, vertelt burgemeester Joachim Coens: “Stad Damme positioneert zich al jaren als bijenvriendelijke stad, onder andere door de Bijentuin aan de bibliotheek. Het is leuk dat we nu gelauwerd worden we voor dit pionierswerk, dit is een motivatie om verder in te zetten op bescherming van onze bijen.” Stad Damme krijgt samen met de bekroning een waardebon van 250 euro om te besteden aan groenmateriaal. Naast de prijs voor de bijenvriendelijke parking kreeg Damme ook opnieuw de erkenning als bijenvriendelijke gemeente voor het jaar 2026, met 4 bijtjes.
Op de foto van links naar rechts: Burgemeester Joachim Coens, Deskundige Groen Chantal Van Rie, medewerker Stadsontwikkeling Nicolas Van De Velde