Home > Chinese Nieuwjaarsvreugde in onze provincie. Jade uit Loppem serveert speciaal menu

Chinese Nieuwjaarsvreugde in onze provincie. Jade uit Loppem serveert speciaal menu

Geschreven op 11 januari 2020 om 12:33 door Mario De Wilde

Ons westerse Nieuwjaar ligt intussen 11 dagen achter ons, de Chinezen vieren einde deze maand hun Nieuwjaarsfeest. Het Confuciusinstituut, centrum voor Chinese taal en cultuur van de Hogeschool West-Vlaanderen, start over twee weken enkele activiteiten die aan het Chinese Nieuwjaar gelinkt zijn.

-Chinees Nieuwjaar (vr 24.01.2020): Een jaarlijkse traditie sinds 2013. Edities 2013 tot 2018 vonden telkens plaats in Brugge. Vanaf 2019 werd ervoor gekozen telkens uit te wijken naar een locatie, stad of gemeente die een band heeft met het dier in de Chinese cyclus dat in het betreffende jaar gevierd wordt. Voor 2019 (Jaar van het Varken) was dit Zwevezele-Wingene (om evidente redenen). Het nieuwe jaar 2020, het jaar van de Rat, wordt om 20 uur geopend in het Thermae Palace hotel van Oostende. Publiek: West-Vlamingen en de lokale Chinese gemeenschap. Programma: receptie met podiumoptredens.

-Conferentie, expo en boekvoorstelling “Lithic Impressions III” (weekend van zaterdag 25 en zondag 26.01.2020). Conferentie over de 19de eeuwse techniek van de afwrijfprent, in samenwerking met Chinese artiesten, met workshops op onze locatie in de Sint-Jorisstraat 69, 8000 Brugge en volgende evenementen die eventueel een ruimer publiek kunnen interesseren of makkelijk in beeld te brengen zijn.

-Boekvoorstelling “Lithic Impressions” (zaterdag 25.01.2020 om 18 uur). Uitgave Van de Wiele in Brugge. Brengt originele, in China vervaardigde wrijfprenten samen met materiaal uit de rijke collectie van Brugs kunsthistoricus Ronald Van Belle. Ronald Van Belle is de auteur van een indrukwekkend naslagwerk over (vaak) verdwenen grafschriften in West-Vlaanderen. U ontvangt hier nog een digitale uitnodiging voor. Locatie: Confuciusinstituut, Sint-Jorisstraat 69, 8000 Brugge (= ons pand in de Brugse binnenstad). Publiek: open voor iedereen. Programma: voorstelling van en door auteurs tegen achtergrond van geëxposeerde werken, presentatie boek

-Vervaardiging van een wrijfprent van twee vlakke grafstenen (100*200cm) op de vloer van de Sint-Gilliskerk (zo 26.01.2020, 09:00-11:00) door groep Chinese kunstenaars volgens Chinese technieken. Dit is bij ons weten de eerste maal dat Chinese artiesten toestemming krijgen lokaal funerair erfgoed onder handen te nemen. Locatie: Baliestraat 2, 8000 Brugge. Publiek: enkel genodigden. Programma: doorlopend

-In het bekende Oosters restaurant Jade in Loppem wordt (zaterdag 25.01.2020) een speciale Chinees Nieuwjaarsmenu geserveerd voor de all-in prijs van € 55. Reservatie verplicht.

-Aperitief v/h huis met

-2 typisch nieuwjaarshapjes

-Oosterse Tofu-shitake soep

-Gestoomde Dim-sum met tempura

-Gestoomde zeebaars met pijpajuin en gember.

of

-Eendenborst met saus van de chef

-Chinees nieuwjaars -dessert

-Chinese thee

-Wijn en water (frisdranken) tijdens de maaltijd inbegrepen en bovenop nog een Chinees nieuwjaarsgeschenk!

Jade viert dit jaar haar 20-jarig jubileum

Er zijn adresjes waar je steeds met een heerlijk gevoel van tevredenheid weer buiten stapt. Restaurant Jade, op amper 10 minuten rijden van Brugge, is zo’n restaurant. Hier krijg je alles in één: een vriendelijke service, een Oriëntaalse en stijlvolle setting, hemelse gerechten en menu’s van chef-kok Ying en een eeuwige glimlach van gastvrouw Chopin. En dat dit jaar twintig jaar.

Ying was afgestudeerd voor arts en Chopin schoonheidsspecialiste en tolk toen ze elkaar in Nederland ontmoetten. Verfijnd eten was een gemeenschappelijke passie en vandaag staan ze aan het hoofd van een van de culinaire to do’s in de regio. Beiden zijn een voorstander van de Oosterse natuurkeuken. Verse kwaliteitsproducten, met de nodige creativiteit bereid door een kok die de finesse in de vingers heeft: dat is wat Jade zo uniek maakt. Met blijvend succes want Ying en gastvrouw Chopin weten zich ook na twee decennia elke dag opnieuw uit te vinden. Dat doen ze met seizoengebonden gerechten, een afwisselende Verrassingsmenu, een Menu Royal, de ‘Wandeling in het Oosten’ om volop te delen en een all-in Ontdekkingsmenu (€ 60 – met huisaperitief, tapasbordje, drie hoofdgerechten, dessert en koffie of thee – wijnen en water inbegrepen).

’s Middags (ook op zaterdag) is er een verzorgde tweegangenlunch (€ 18) met telkens keuze uit twee voor- en vijf hoofdgerechten. Bij goed weer kun je heerlijk tafelen op het romantische tuinterras. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Jade één van de populairste Oosterse eetadressen van de regio is.

Bij deze willen Chopin en Ying alle klanten danken voor hun jarenlange trouw en vriendschap

Stationsstraat 28
8210 Loppem
tel.: 050-599.331
web: www.jade-loppem.be

open op maandag en donderdag van 11.30 tot 14.30 uur & van 17.30 tot 22.30 uur – op vrijdag en zaterdag van 11.30 tot 14.30 uur & van 17.30 tot 23.30 uur – op zondag doorlopend open van 11.30 tot 22.30 uur – gesloten op dinsdag en woensdag

speciale prijzen voor groepen vanaf 10 personen – romantisch tuinterras achteraan – aparte veranda, bijzonder geschikt voor feesten- vlotte afhaaldienst – feesten thuis of op het bedrijf (alle formules mogelijk)

 

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.