Home > Cercle wint alweer na bijzonder slechte match tegen tien spelers van Dender: 0-1

Cercle wint alweer na bijzonder slechte match tegen tien spelers van Dender: 0-1

Geschreven op 19 januari 2025 om 09:51 door Mario De Wilde

Op speeldag 22 in de Jupiler Pro League ging de Vereniging op bezoek bij Dender. Na de overwinning van vorige week tegen KV Mechelen, stond Cercle voorlopig 1 plek boven de degradatieplaatsen. Maar punten in en tegen Dender waren zeker welkom. Dender moest na 10 minuten al met zijn tienen verder na rood voor Hrncar. Op het halfuur zette Diakité Cercle op voorsprong met zijn eerste voor Groen-Zwart. In de tweede periode werd niet meer gescoord en zo pakt de Vereniging 6 op 6 in de competitie.

Cercle profiteert optimaal van snelle rode kaart
De wedstrijd begon geanimeerd na een misverstand in de defensie van Dender. Doelman Verrips nam een terugspeelbal in de handen, onrechtstreekse vrije trap dus voor Cercle iets verder dan de kleine rechthoek. De muur van de thuisploeg deed het goed en kon de bal tot tweemaal blokken. De wedstrijd was nog geen 10 minuten ver of Dender moest met zijn tienen voort. Hrncar ging driest in de tackle met zijn voet vooruit op het scheenbeen van Agyekum. Lambrechts twijfelde geen seconde en greep naar zijn achterzak.

Cercle had het vervolgens niet makkelijk tegen de tien van Dender om de openingen te vinden. Het was tijdens de eerste periode wachten op kansen. Dender stak halverwege de eerste periode voor het eerst zijn neus aan het venster op een stilstaande fase. Ruyssen dook op een hoekschop naar de eerste paal en kopte maar net over. Veel meer viel er voor thuisploeg niet te noteren.

Op het halfuur vond de Vereniging dan toch eens het gaatje en dat loonde direct! Diakité was na een stilstaande fase voor Cercle blijven hangen in de zestien van Dender. De verdediger werd niet goed opgevangen in de elfmeter en kon simpel binnentrappen nadat de bal voor zijn voeten kwam. Nog geen 2 minuten later liet Groen-Zwart het na om direct de dubbele voorsprong op het scorebord te zetten. Magnée vond met een uitstekende cross Somers aan de tweede paal, die kon terugleggen op Augusto. De Braziliaan had maar simpel binnen te leggen, maar hij mikte zijn poging behoorlijk onbegrijpelijk over!

Het slotkwartier van de eerste helft werd vooral gekenmerkt door blessurebehandelingen en spelhervattingen, waardoor het spel vaak stil lag. Dender slaagde er nog eens in te dreigen rond de zestien van Cercle. Scheidler werd aan de tweede paal gevonden via een voorzet en nam het leer direct op de slof. Zijn poging ging niet al te ver over. Ook in de 5 minuten extra tijd was het Dender die voor dreiging zorgde. Kvet kon een terugvallende bal op de slof nemen, Delanghe kon klemmen. Zo ging Groen-Zwart rusten met een 0-1 voorsprong.

6 op 6 komt na de pauze niet meer in gevaar
Tijdens de tweede periode was het lange tijd wachten op doelgevaar langs beide kanten. De thuisploeg probeerde bij momenten wel, maar Dender miste in de zone van de waarheid kwaliteit om de juiste teamgenoten te vinden. Twintig minuten voor tijd kon Berte plots ontsnappen via de rechterflank en Kvet bedienen in de zestien. Gelukkig voor Cercle trapte Kvet voorlangs, maar de 0-1 bleef een krappe voorsprong. Niet veel later kwam Cercle ook nog eens gevaarlijk opzetten. Nadat Olaigbe op de counter kon ontsnappen, belandde de bal na enkele tussenstationnetjes bij Agyekum. De middenvelder zette heerlijk 2 mannetjes in de wind, alleen was zijn schot daarna van mindere kwaliteit dan de dribbel.

Naarmate het einde van de wedstrijd naderde, ging Groen-Zwart steeds meer op zoek naar de veilige voorsprong. Abu Francis probeerde het van ver, zijn poging ging over. In het slot stond Minda nog geen minuut op het veld toen hij plots de 0-2 aan de voet had. Op zijn gekende manier ging hij op de counter met de bal aan de haal en was hij duidelijk sneller dan zijn opponent. Maar zijn schot in de korte hoek kon Verrips niet verrassen.

In blessuretijd testte Somers nogmaals Verrips na een schot uit de draai in de zestien, maar opnieuw stond de doelman van Dender goed te keepen. De 0-1 kwam niet meer in gevaar en zo pakt Cercle 6 op 6 na Nieuwjaar in de competitie en mag het stillaan naar boven durven kijken. Op naar volgende week waar de Vereniging op bezoek gaat naar Charleroi!

Opstellingen:
FC Dender: Verrips, Pupe, Scheidler, Kvet (’84 Acquah), Rôdes, Hrncar, Cools, Ruyssen, Oratmangoen (’15 Sylla) , Nsimba (’63 Berte) & Ferraro

KSV Cercle Brugge: Delanghe, Diakité, Utkus, Agyekum (’69 Van Der Bruggen) , Nunes (’45 Nazinho), Augusto (’90 + 3 Efekele), Magnée (’69 Miangue), Abu Francis, Olaigbe (’86 Minda), Somers & Ravych

Goals:
’29 Diakité

 

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.