Centrumbus Blankenberge blijft ook in juli en augustus rijden
Het stadsbestuur van Knokke-Heist heeft in de zitting van 26 juni 2026 de gunning goedgekeurd voor de uitbating van de Centrumbus tijdens de maanden juli en augustus. Daarmee is de continuïteit van deze belangrijke dienstverlening verzekerd. De Centrumbus volgt tijdens de zomervakantie zijn vertrouwde traject. Enkel op zondag en op feestdagen rijdt de Centrumbus niet. Inwoners kunnen dus ook de komende twee maanden blijven rekenen op een laagdrempelig en toegankelijk vervoersaanbod.
Intussen blijft het lokaal bestuur verder werken aan een duurzame oplossing voor de langere termijn. Op basis van het bestek dat recent door de gemeenteraad werd goedgekeurd, gaat het college van burgemeester en schepenen actief op zoek naar een uitvoerder die de dienstverlening vanaf 1 september 2026 kwaliteitsvol kan verderzetten.
Sandy Buysschaert, schepen voor Mobiliteit: “Om zoveel mogelijk inwoners kennis te laten maken met de Centrumbus, bieden we het vervoer in juli en augustus volledig gratis aan. Het lokaal bestuur geeft hiermee iedereen de kans om dit praktische vervoermiddel uit te proberen en zelf het gebruiksgemak te ervaren.
De Centrumbus is een belangrijke schakel in de lokale mobiliteit en biedt een toegankelijke oplossing voor inwoners die zich vlot willen verplaatsen binnen de stad. Met de beslissing om verder in te zetten op de Centrumbus, geeft het lokaal bestuur een duidelijk signaal dat het belang hecht aan de verdere uitbouw van deze dienstverlening.”
Praktisch
De Centrumbus rijdt in juli en augustus volgens het vertrouwde traject.
Alle ritten met de Centrumbus tijdens deze periode zijn gratis.
De Centrumbus rijdt niet op zondag en feestdagen.