Home > Brugs gemeenteraadslid tracht brandje te blussen: eerste Veiligheidsdag van KTA Brugge

Brugs gemeenteraadslid tracht brandje te blussen: eerste Veiligheidsdag van KTA Brugge

Geschreven op 12 februari 2026 om 07:00 door Mario De Wilde

Tijdens de Veiligheidsdag van gisteren bracht het Brugse onderwijs, veiligheidsinstanties, technologiepartners en beleid samen rond één centrale vraag: “Waarom investeren in jongeren op het domein van defensie en veiligheid?” Er werd ook een manifest overhandigd dat oproept om te investeren in jongeren en in de toekomst van onze veiligheid.

Grote beroepenbeurs: organisaties zoals Defensie, politie, brandweer, VDAB, …stelden carrièremogelijkheden in de veiligheidssector voor aan jongeren. Demonstraties: veiligheidsdiensten toonden hun materieel en vaardigheden in realistische scenario’s. Je zag binnen en buiten drones in verschillende maten vliegen, er waren reddingsacties waarbij iemand vanop een hoogte veilig neergelaten werd , er werd vuur gemaakt en geblust, de afdeling Esports gaf demo’s die tonen dat de moderne militair een gamer is …


Doelgroep: Op deze dag waren een 600-tal uit de derde graad aanwezig: leerlingen van KTA Brugge, maar ook van andere scholen, waaronder Atheneum Blankenberge en ook Element (secundaire expertiseschool die opleidingsvorm 4 (OV4) type 3 en type 9 aanbiedt, ook van Impact scholengroep). Daardoor zette de Veiligheidsdag ook in op inclusie. Er waren ook een 100-tal partners en genodigden present uit verschillende sectoren: veiligheid en hulpverlening, beleid, onderwijs, technologie, bewaking, welzijn en humanitaire ondersteuning.

Moderator van het panel was leerkracht Axel Vander Brugghen en de deelnemers aan het gesprek: Arvid Van Parys (commissaris en diensthoofd interventiebeheer politie Brugge), Steven Seys (directeur Navy Academy), Pieter de Winne ( Algemeen Directeur Impact), Mathijs Goderis (schepen Stad Brugge), Hans Similon (General Manager City Mesh), Jeroen Bonte (Majoor brandweer Brugge). Het was trouwens gemeenteraadslid Mathijs Godderis die een brand bluste.

Directeur Lien Hautekeete vertelt: “Een dag waar we lang naar uitgekeken hebben en veel aan voorbereid hebben met de verschillende afdelingen van de school. Van onze technisch adviseur en alle mensen die betrokken waren bij de standenbouw en praktische organisatie – van contactname tot opvolging – tot de leerlingen van ons Centrum Duaal Leren die instonden voor een lichte lunch en de leerlingen van de afdeling film die een aftermovie in elkaar gaan steken: er was heel veel betrokkenheid vanuit al onze richtingen en daar ben ik heel dankbaar voor. Een dag waarover onze partners heel enthousiast zijn: aan hun standen hebben verschillende leerlingen zich na de demo’s of het checken van de informatie al opgegeven voor een vervolgopleiding in de veiligheidssector. Dus ook voor hen een bijzonder interessante dag. Een dag waarop we onze leerlingen konden verrassen met de veelheid aan beroepen die met veiligheid verband houden: veel afzetmarkten. Nog te vaak denkt men enkel aan politie, leger, brandweer (die natuurlijk ook succesvol vertegenwoordigd waren).

City Mesh met onder andere drones solutions, maar ook de dienst Vreemdelingenzaken, private bewakingsfirma’s die instaan voor de security bij evenementen, het Vlaamse Kruis … waren opgemerkte en populaire aanwezigen. Verschillende leerlingen gaven aan dat de breedte van de sector hen verrast heeft en dat de demo’s (waarvan verschillende interactief, bv. drone bedienen, veilig een brand blussen…) indrukwekkend waren. De leerlingen konden tijden het panelgesprek rechtstreeks in dialoog gaan met de panelleden en dat vonden ze spannend.

Het manifest werd door alle partners ondertekend.
Wat is het belang daarvan? Het legt de nadruk op het belang van een goede vooropleiding vooraleer men zich specialiseert in een veiligheidsjob + het legt de nadruk op het belang/de rol van de Brugse regio in dit verhaal.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.