Home > Bredene haalt vanaf 7 januari ’s avonds restafval op om overlast door meeuwen te beperken

Bredene haalt vanaf 7 januari ’s avonds restafval op om overlast door meeuwen te beperken

Geschreven op 4 december 2024 om 07:02 door Mario De Wilde

Vanaf 7 januari 2025 worden de groene restafvalzakken in Bredene ‘s avonds opgehaald. Inwoners kunnen hun restafval tijdens de ophaaldag vanaf 17.00 uur buiten plaatsen De ophalingen van het restafval (groene zak), GF(t) (gele zak) en PMD/ papier&karton gebeuren nu telkens op maandag en dinsdag. Per zone kunnen inwoners tijdens die ophaaldagen ‘s morgens het afval buiten plaatsen.

Vanaf januari komt daar verandering in. Het restafval (groene zak) wordt vanaf maandag 6 en dinsdag 7 januari ‘s avonds opgehaald. De zones blijven gelijk. “We willen met dit proefproject van avondophalingen de overlast van meeuwen tijdens de ophaaldagen van restafval aanpakken. Nu gebeurt het vaak dat meeuwen de groene restafvalzakken openscheuren en heel wat troep in de straat achterlaten. Uit cijfers en testen in andere gemeenten blijkt dat bij avondophalingen de overlast van meeuwen beperkt blijft. Door de periode dat de afvalzakken buiten staan korter te maken, hebben de dieren minder tijd om naar eten op zoek te gaan wat op termijn zou moeten leiden tot minder overlast. Meeuwen zijn ook minder actief tijdens de avondperiode, de nieuwe regeling moet dit probleem aanpakken en de netheid van onze gemeente verbeteren”, geeft schepen van milieu Kelly Spillier duiding bij de nieuwe regeling.
PMD en papier/karton en GF(t) blijft ’s morgens
Voor alle andere afvalfracties blijven de ophaaldagen en -uren dezelfde. Zone 1 wordt op maandag opgehaald, zone 2 op dinsdag. Vanaf de eerste restafvalophaling op maandag 6 en dinsdag 7 januari mag men de groene restafvalzak vanaf 17.00 uur buiten plaatsen. De ophalingen starten om 20.00 uur. De avondophaling is enkel van toepassing voor de groene restafvalzakken. De gele GF(t)-zak mag men nog steeds ’s morgens, op de wekelijkse ophaaldag, buiten plaatsen. Ook de tweewekelijkse ophaling van de blauwe zak en het papier/karton, blijft ’s morgens.
Blijvende opvolging
“We zullen de komende maanden de nieuwe ophalingsregeling opvolgen en bekijken of ze ook effectief is in het verminderen van de meeuwenproblematiek. Dat de ophalingen van PMD, papier-karton en ook het GF(t) niet wijzigt heeft te maken met de huidige verbintenis met de ophaler. Deze is nog niet aan vernieuwing toe, maar als het proefproject met het restafval voor de gewenste resultaten zorgt streeft Bredene er in de toekomst uiteraard naar om alle afvalfracties op een zelfde manier op te halen”, zegt schepen Kelly Spillier. Maar uiteraard is het belangrijk dat inwoners het restafval op de correcte manier aanbieden in de daarvoor voorziene zakken zodat de ophaling efficiënt kan verlopen.
De nieuwe regeling in een notendop
Ophaling restafval (groene zak): vanaf januari 2025 avondophaling vanaf 20.00 uur. Inwoners mogen De nieuwe regeling in een notendop hun zakken buiten zetten vanaf 17.00 uur.
Ophaling PMD, papier-karton (blauwe zak) en GFt (gele zak): ophaling start zoals gebruikelijk vanaf 7.00 uur. In bepaalde zones mag dit afval de avond voordien na 20.00 uur worden buitengeplaatst.
Voor vragen of opmerkingen over de nieuwe ophalingsregeling kan men contact nemen met de gemeentelijke milieudienst via milieu@bredene. be of 059 33 91 97.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.