Boter, totebags, beiaard en wild snuiten centraal tijdens Erfgoeddag in Diksmuide
Sport en spel staan centraal tijdens Erfgoeddag op zondag 27 april. Ook in Diksmuide zijn er heel wat gratis activiteiten, die erfgoed op een speelse manier dichter bij het grote publiek brengen. ‘Game on!’
‘Game on!’, da’s dit jaar de slagzin van Erfgoeddag. Het is een uitnodiging om te spelen en het erfgoed te verkennen. Door actief deel te nemen, ontdek je zowel nieuwe als oude verhalen. In Diksmuide staan er alvast verschillende gratis activiteiten op het programma.
Sport en Spel in de Dodengang
Op Erfgoeddag komt de Dodengang opnieuw tot leven, want Belgische en Duitse re-enactors slaan hun tenten op en nodigen jou uit om actief deel te nemen! Stap op Erfgoeddag terug in de tijd en ontdek hoe de soldaten aan het front in 14-18 ontspanning vonden door middel van sport en spel!
Benieuwd hoe soldaten zich aan het front ontspanden tijdens de Eerste Wereldoorlog? In de Dodengang ontdek je de spelletjes die ze speelden, hoe ze wedstrijden organiseerden en wat sport betekende voor de moraal. Schiet ook zelf in actie en doe mee aan authentieke spelletjes van toen.
Meer informatie via https://dodengang.be/nl.
Bespeel de beiaard in het Museum aan de IJzer
Na een grondig onderhoud verdwenen de stellingen van rond de IJzertoren en zijn de 37 klokken van de beiaard, aangestuurd met een klavier, weer bespeelbaar. Om dit te vieren, is iedereen van 11.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 15.30 uur welkom om de beiaard te bespelen. Ook enkele stadsbeiaardiers zullen er hun melodieën de wereld insturen. Schrijf je in via publiekswerking@aandeijzer.be. Meer info via www.museumaandeijzer.be.
Speelse totebags
Bezoek de stand van cultuuroverleg IJzervallei op de binnenkoer van het stadhuis (Grote Markt 6) tussen 13.30 en 15.30 uur en laat een totebag bedrukken met een van de toffe afbeeldingen.
Meer info via https://co-ijzervallei.be.
Wilde Snuitdag op de Blankaart
In het kasteelpark van de Blankaart kun je terecht voor een dag vol buitenspeelpret en natuuravontuur. Laat je verrassen door de microscopische wereld, ontdek kriebeldiertjes, gooi met modder, maak een gepersonaliseerde wandelstok …
Zorg voor stevige schoenen en kledij die lekker vuil mogen worden. De begeleide workshops en activiteiten (<12 jaar) zijn doorlopend te volgen tussen 13.30 en 17.30 uur.
Meer info via http://www.natuurpunt.be/…/wilde-snuitdag-op-de….
Familie-expeditie in de IJzervallei
Trek samen op avontuur in het herdenkingslandschap en ontdek al spelend, zoekend en feitenslurpend verhalen over de Eerste Wereldoorlog en de natuurgebieden. Een mapje met twee uitklapkaarten stuurt je op pad in het landschap en daagt je uit om samen de opdrachten aan te gaan. Maak kennis met unieke plekken met een bijzonder historisch en ecologisch verhaal. De expeditie richt zich op families met kinderen van 6 tot 12 jaar. Je bent 1 tot 2 uur onderweg.
Je vindt het gratis expeditiemapje bij de dienst Toerisme tussen 9.30 en 17.00 uur. Starten kan bij de Viconia Kleiputten in Stuivekenskerke of de torenruïne in Oud-Stuivekens.
Meer info via Toerisme Diksmuide (Grote Markt 6) of www.bezoekdiksmuide.be.
Boterclubtocht
Deze speelse wandeltocht is ideaal voor gezinnen met kinderen om meer te weten te komen over het rijke boterverleden van Diksmuide. Het parcours van vier kilometer betrekt zowel de stad (boterhandel) als het platteland (zuivelproductie). Onderweg krijg je allerlei opdrachten voorgeschoteld. Het rugzakje voor de tocht kun je afhalen bij de dienst Toerisme.