Blankenberge heeft nieuwe hondenspeelweide aan site voormalig zwembad
Blankenberge heeft er een nieuwe ontmoetingsplek bij voor honden en hun baasjes. Aan de site van het oude zwembad werd een nieuwe hondenspeelweide ingericht. Op dit afgesloten terrein kunnen honden vrij rondlopen en spelen in een veilige omgeving. De speelweide is vrij toegankelijk en heeft aandacht voor zowel dierenwelzijn als het comfort van de omwonenden.
Dennis Monte, schepen van Dierenwelzijn: “Vanuit het dierenwelzijnsbeleid is dit een belangrijke stap vooruit. Een hond heeft ruimte nodig om te rennen, te spelen en soortgenoten te ontmoeten. Met deze nieuwe hondenweide creëren we een veilige plek waar dat kan. Belangrijk is dat de speelweide geen hondentoilet is. Baasjes worden verondersteld hondenpoepzakjes bij zich te hebben en die correct te gebruiken.”
Sandy Buysschaert schepen van Openbaar domein: “De hondenloopweide is aangelegd in afwachting van verdere ontwikkelingen in de omgeving. Het terrein kreeg een degelijke afsluiting, een zitbank en duidelijke signalisatie met gedragsregels. Als de loopweide een succes blijkt en netjes onderhouden blijft, wordt ze mogelijk opgenomen in de toekomstige plannen voor het nieuwe Park Oost.”