Home > Beernem gaat voluit ‘for Belgium’ tijdens EK-voetbal. Maandag beslissing

Beernem gaat voluit ‘for Belgium’ tijdens EK-voetbal. Maandag beslissing

Geschreven op 4 juni 2021 om 13:12 door Mario De Wilde

Het gemeentebestuur van Beernem wil dat haar bewoners mee kunnen genieten van kleinschalige EK voetbaluitzendingen die door de horeca of het verenigingsleven georganiseerd worden. Burgemeester Jos Sypré stelt vast dat het aantal besmettingen in zijn gemeente de algemene dalende trend volgen en dat de vaccinaties op volle toeren draaien. Dankzij de versoepelingen die door de regering en de deelstaten vanaf 9 juni zullen toegelaten zijn willen wij onze bewoners volop laten meegenieten van het EK op een COVID-veilige manier. We hopen dat de gouden generatie Rode Duivels zal kunnen schitteren op het EK en supporteren vanuit Beernem mee.
Waar we vóór het coronatijdperk als gemeentebestuur eerder gecentraliseerd EK uitzendingen toelieten (alternerend 1 uitzending per deelgemeente) lijkt het ons in de huidige situatie beter om gedecentraliseerd toelatingen te geven aan kleinschalige initiatieven vanuit de horeca of het verenigingsleven en gespreid over de gemeente, vervolgt burgemeester Sypré.
Onze horecazaken en verenigingen hebben geleden onder de COVID maatregelen en kunnen dit steuntje in de rug absoluut gebruiken. We stellen vast dat heel wat ondernemers, organisatoren met volle goesting de EK wedstrijden van de Belgen willen uitzenden voor hun klanten of leden.
“We kregen reeds vragen binnen en ik liet daarom een bevraging doen bij de horecazaken. Op die manier vernamen we dat een aantal zaken verspreid over de gemeenten zinnens zijn om de wedstrijden uit te zenden voor hun klanten.
Daarom trekken we volop deze kaart mee vanuit het gemeentebestuur.
Samen met de veiligheids- en gemeentelijke diensten zal ik de strikte regels van ministerieel besluit, de protocollen en de omzendbrief EK uitzendingen + de beslissing van het overlegcomité van 4 juni rond EK uitzendingen bezorgen aan de organisatoren/ondernemers en zullen we hen daarin ondersteunen met raad en daad.
Maandag wordt de beslissing genomen na overleg met de veiligheids- en gemeentediensten. We rekenen uiteraard ook op het gezond verstand van de toeschouwers, maar ik ben ervan overtuigd dat iedereen zeker het beste van zich zal geven en de regels maximaal zal respecteren zodat dit de eerste prachtige initiatieven worden waarin stilaan weer wat meer kan.”

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.